CiddiGazete- Beşiktaş, Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ile 20.08.2013 tarihinde imzalanan sözleşme hakkında duyuruda bulundu. Siyah-Beyazlı kulüp, sponsor firma tarafından ihtar gönderildiğini açıklarken, sözleşmenin bitiş tarihini de Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.

VODAFONE İHTARNAME GÖNDERDİ

Beşiktaş ile Vodafone arasında 2013 yılında imzalanan sözleşmenin ilk dönemi, statta oynanan ilk resmi müsabakadan itibaren sekiz sezonu kapsıyordu. Bu dönem sona ererken, iki taraftan birinin ihtar göndermemesi durumunda sözleşme 5 sezon daha yenilenecekti. Fakat Vodafone cephesi sözleşmenin feshini istedi.

SÖZLEŞME YENİLENMEYECEK

Vodafone'nun Beşiktaş'a gönderdiği ihtarın ardından isim hakkının son tarihi de belli oldu. Vodafone Park isim hakkı, 2022/23 sezonunun sonunda sona erecek. Siyah- beyazlıların maçlarını oynadığı stadın ismi yeni sezonda değişecek.

Hırvatistan, Japonya'yı penaltılarla eledi Hırvatistan, Japonya'yı penaltılarla eledi

KAP'A BİLDİRİM YAPILDI

Beşiktaş Kulübü tarafından KAP'a yapılan bildirimde şu ifadeler kullanıldı: "Hakim ortağımız Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ve şirketimiz ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında imzalanan 20.08.2013 tarihli Reklam Hakları, Forma ve Stadyum İsim Hakkı Sponsorluğu Sözleşmesi'nde Stadyum İsim Hakkı Sponsorluğu süresi; ilk UEFA ya da Süper Lig maçının oynandığı sezondan itibaren sekiz sezon boyunca yürürlükte kalacağı (ilk dönem), bu dönemin sona ermesinden en az altı ay önce sözleşme taraflarından birinin diğer tarafa göndereceği bir ihtar ile feshedilmediği sürece sözleşmenin beş sezon için yenilenmiş sayılacağı (müteakip dönem) şeklinde düzenlenmiştir. Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.tarafından 28.10.2022 (bugün) tarihinde gönderilen ihtarname ile sözleşmenin, ilk dönemin sona ereceği 2022/2023 sezon sonu itibariyle geçerli olmak üzere feshedildiği bildirilmiştir."

145 MİLYON DOLARLIK REKOR ANLAŞMA

Beşiktaş Kulübü ile Vodafone, 2013 yılında dönemin rekor anlaşmasına imza attı. O zaman siyah beyazlıların başkanı olan Fikret Orman ile yine o vakitler Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olan Gökhan Öğüt, düzenlenen törenle kamuoyu önünde 145 milyon dolarlık anlaşmaya imza attı. Anlaşma 2014-15 sezonu itibarıyla yürürlüğe girdi.

29 MİLYON DOLARI FORMA SPONSORLUĞU

145 milyon dolarlık anlaşmanın 29 milyon doları forma göğüs sponsorluğunu kapsamıştı. 2 yılı opsiyonluk 5 yıllık sürede Vodafone, siyah beyazlı takımın formasında da yer aldı. Bu birliktelik 2019-20 sezonun sonuda bitti. Beşiktaş, Vodafone'dan sonra iki sezon Beko ile devam etti. Şirket bu sezonsa Rain markasını formasında taşımaya başladı.