CiddiGazete- Barcelona'nın efsane isimlerinden Xavi, yuvaya geri dönüyor. Uzun yıllar Barcelona’da forma giydikten sonra Al Sadd'a transfer olan ve futbolculuk kariyerini sonlandırdıktan sonra Katar ekibini çalıştıran Xavi, Barcelona’nın başına geçiyor. Bu sezon Ronald Koeman yönetiminde istediği performansı sergileyemeyen Barcelona, Xavi ile eski günlerine geri dönmek istiyor.

Al Sadd, yaptığı açıklamada 2019’dan beri takımı çalıştıran Xavi’nin sözleşmesinde yer alan serbest kalma bedelinin ödendiğini ve 41 yaşındaki teknik adamın Barcelona'yı çalıştıracağını duyurdu. Barcelona, Xavi'nin Al Sadd ile olan sözleşmesinin feshedilmesi için 1 milyon Euro ödedi.

"XAVI GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE..."

Katar ekibinin açıklamasında, "Teknik direktörümüz Xavi’nin transferi konusunda Barcelona ile anlaşmaya vardık. Xavi geçtiğimiz günlerde Barcelona'ya gitmek istediğini bize bildirdi. Kulübün içinden geçtiği zorlu dönemde görev almak istedi ve biz de bunun önünde durmama kararı aldık. Kendisine bundan sonraki görevinde başarılar diliyoruz. Xavi ve ailesi, Doha'da her zaman iyi anılacaktır. Kendisiyle yakın ilişkilerimiz devam edecek" ifadelerine yer verildi.

Barcelona'nın da önümüzdeki saatlerde Xavi'yi resmi olarak açıklaması bekleniyor.