Ankara'da kıyamet kopartacak itiraf

Mamak Belediye Başkanı AKP'li Murat Köse, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Melih Gökçek dönemini işaret ederek, "Eskiden imar konularında yapılanları anlatayım mı?" dedi

CiddiGazete ©

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı 16. oturumu ilginç diyaloglara sahne oldu. Eski dönemde de belediye meclis üyesi olan ve son seçimlerde Mamak Belediye Başkanı seçilen AKP'li Murat Köse, meclis kürsüsünde itiraf niteliğinde bir konuşma yaptı. Köse, “Ben bir dönem burada meclis üyeliği yaptım. Eskiden burada imar konularında yapılanları anlatayım mı?" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı 16. oturumunda yaşanan diyaloglar gündeme bomba gibi düştü. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada, AKP döneminde yapılan imar faaliyetleri ile ilgili itiraf gibi açıklamalarda bulundu.

Mamak Belediye Başkanı AKP'li Murat Köse

Murat Köse konuşmasında, “İYİ Parti Grup Başkan Vekili konuşmasında eski yaptıklarımızı anlatmamızı söyledi. Bu çok doğru. Eski Meclis’te yaptıklarımızı burada sırayla anlatacağız size. Eski yaptıklarımız derken, ben burada bir dönem Meclis Üyeliği yaptım. Eskiden imar konularında yapılan şeyleri de anlatayım mı? Siz bunları da istiyor musunuz? Siz hodri meydan dediğiniz için biz de hodri meydan diyoruz. Eski yaptıklarımızı, bir takım insanların imar konusunda neler yaptığını anlatacağız inşallah” dedi.

AKILLARA GÖKÇEK’İ GETİRDİ

Murat Köse’nin Belediye Meclisi kürsüsünden kendi dönemlerini eleştirdiği konuşma akıllara Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettirilen Melih Gökçek’i getirdi. Gökçek, 2017 yılında atılan, "Eskiden Melih Gökçek ve iş yaptırdığı şirketler hassastı. Şimdilerde en yoğun saatlerde yollar kesilir, yol tamiratları haftalar sürer oldu" şeklindeki bir paylaşıma, "Umarım Mansur Yavaş'a oy verenler farkı fark etmeye başlamıştır" diye yazmış; bu durum uzun süre sosyal medyada alay konusu olmuştu.

GRUPLARDAN KÖSE’NİN SÖZLERİNE TAM DESTEK!

Köse’nin konuşması üzerine Meclis’te gruplardan üst üste söz alındı. CHP Belediye Meclis Üyesi Ertan Işık “Biraz önce Mamak Belediye Başkanı arkadaşımız imarda yaptıklarımızı anlatalım dedi. Ben buradan teklif ediyorum. Özel bir gündemde geçmişte imarda neler yapılmış, ne biliyorsa anlatmazsa kendisi de töhmet altındadır, geçmiş Meclis üyeleri de töhmet altındadır. Bildiklerinin tümünü burada özel bir gündemle anlatması gerekir. Burada AK Parti Grup Başkan Vekiline de büyük görev düşüyor. Bu konunun üzerine gitmezse kendisinin kürsüde söylediği sözler tribüne oynamak anlamına gelir. Lütfen bu konunun üzerine birlikte gidelim” ifadelerini kullandı.

AKP Grup Başkan Vekili Mümin Altunışık ise “Lafımın sonuna kadar arkasındayım. Bedeli neyse öderim. Ödeyecekler de ödesin. Nereye gidilmesi gerekiyorsa, neyin irdelenmesi gerekiyorsa; yanlışı olan, haksızlığı olan, haram yiyen kimse ortaya çıkarılsın” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Dün Meclis’te imarla ilgili vahim iddialar konuşuldu. AK Parti grubu da bunların soruşturulmasına olumlu bakıyor. Ertan Bey, önümüzdeki Meclis’te önergenizi sunarsınız” diyerek konuyu takip edeceklerini açıkladı.

Önümüzdeki günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde imarla ilgili konular görüşülecek ve Meclis üyelerinin itirafları üzerinden soruşturma açılacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuray Irmak Yüzer
Nuray Irmak Yüzer - 1 yıl Önce

Önümüzdeki haftaya kadar bir şekilde susturulur çark ettirilir ve de asla pisliklerini ortaya dökmesine izin vermezler...