Ankara'ya kar uyarısı

Başkent'in yüksek kesimlerinde görülmeye başlayan kar yağışının, yarın şehir merkezinde de kendisini göstermesi bekleniyor

Ankara'ya kar uyarısı

CiddiGazete

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; kuzeybatı kesimlerinin parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Marmara'nın kuzeyi, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin, akşam saatlerinden sonra Marmara, Batı Karadeniz, İzmir, Manisa, Kütahya, Eskişehir, Samsun ve Ordu çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Trakya, Marmara’nın güneydoğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Kütahya ve Eskişehir çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

YARINA DİKKAT!

Yarın etkisini artıracak olan soğuk ve yağışlı havayla beraber hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek. İstanbul’da bugün 15 derece dolaylarında olan hava sıcaklığı yarın en yüksek 9 derece hissedilecek. Ankara'nın yüksek kesimlerinde görülen kar yağışının yarın şehir merkezinde de kendisini göstermesi bekleniyor.

YORUM EKLE