Başkent'e 56 km bisiklet yolu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, beş üniversite ile protokol imzaladı. Yavaş imza töreninde yaptığı konuşmada, "56 kilometrelik bisiklet yolunu kapsayan proje, Ümitköy Metro İstasyonu'ndan başlayacak ve Gazi Üniversitesi'nde son bulacak" dedi

Başkent'e 56 km bisiklet yolu

CİDDİGAZETE

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bir seçim vaadini daha gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in bisiklet altyapısının geliştirilmesi amacıyla yürütülen projeler kapsamında bisiklet yolu güzergahı üzerinde bulunan 5 üniversite ile iş birliği protokolü imzaladı.

Protokol törenine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, Hacettepe Üniversitesi Rektörü A.Haluk Özen, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tülin Gençöz katıldı.

“BİSİKLET YOLU PROJELERİ ÇOK ÖNEMLİ”

Sürdürülebilir, sağlıklı, güvenilir ve çevreci bir ulaşım sistemi için çalışma gruplarının oluşturulması ve şehirde bisiklet altyapısının geliştirilmesini sağlayacak projeler kapsamında yapılan protokol imza töreninde konuşan Başkan Yavaş, bisiklet projelerini önemsediğinin altını çizerek, 30 Ağustos’ta içerisinde bin 500 metrelik yürüyüş, koşu ve bisiklet yolu bulunan 30 Ağustos Zafer Parkı’nın açılışını gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Başkan Yavaş, Ankara’ya bisiklet yollarının kazandırmayı sürdüreceklerini ifade ederek, “Biz de çok heyecanlıyız daha yeni bin 500 metrelik bir bisiklet yolu yaptık. Atıl bir parkı açarak vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Bisiklet kullananlar hemen parka geldiler. Özellikle çocuklar için çok keyifli oluyor.”

GÜZERGAH BELLİ OLDU

Başkent’te 56 kilometrelik bir bisiklet yolunu kapsayan proje, Ümitköy Metro İstasyonu’ndan başlayacak Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Milli Kütüphane ve Ankara Üniversitesi güzergahını takip ederek Gazi Üniversitesi’nde son bulacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 02:53
YORUM EKLE