Bursa'da 'taslak afiş' skandalı

AKP'li Bursa Büyükşehir Belediyesi, her yere astığı, ismini yanlış yazdığı ve içinde Atatürk'ün olmadığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı afişlerinin "taslak" olduğunu duyurdu

Bursa'da 'taslak afiş' skandalı

CİDDİGAZETE

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi'nin astığı afişlerde, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” yerine yalnızca, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun” ifadesinin yazılması tepkiyle neden oldu.

Skandal afiş, İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından fark edildi ve sosyal medyada paylaşıldı. Skandal sonrası açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, yanlışlığın düzeltileceğini belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Bursa’nın çeşitli yerlerindeki billboardlarda yer alan tasarımımız, grafik birimimizin hazırladığı çalışmalardan birinin tam bitmemiş taslak halinin asılması sonucu maalesef eleştirilere sebep olmuştur. Yapılan 3 tasarımın içinde yarım kalmış olanın kullanılması üzücüdür.

Milli Mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'a çıkışının 100. yılını milletçe yaşayacağımız bu güne, böyle bir talihsizliğin damga vurması başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş olmak üzere meselenin iç yüzünü bilen çalışanlarımızı da derinden üzmüştür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının küllerinden doğurduğu bu Aziz Vatanın ve Milli Mücadele’nin bir asır sonra da aynı ruh ve heyecanla devam etmesini arzu ederken hatalı paylaşımın sosyal medyada bu nâkıs haliyle yer alması hoş değildir. Ebediyete kadar vatan bildiğimiz bu topraklarda bu ülkede, yüce Türk milletiyle birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığında son nefesimizi verinceye kadar layıkıyla yaşamaya devam edeceğiz."

YORUM EKLE