indirimli otobüs, bedava çorba

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatıyla Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Kızılay arasındaki 474 nolu otobüs hattı ekspres oldu, üniversitenin girişinde bugün saat 08.00'den itibaren bedava çorba dağıtılmaya başlandı

CiddiGazete

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Başkentli öğrencilere yönelik müjdelerine bir yenisi daha eklendi.

Başkent’te öğrenim gören öğrencilerin hem bütçesini düşünen hem de yaşamını kolaylaştıran uygulamalara imza atan Başkan Yavaş, öğrencilerden gelen yoğun talep üzerineYıldırım Beyazıt Üniversitesi-Saray-Ulus-Kızılay arasında hizmet veren 474 numaralı hattın yeniden düzenlenmesi talimatını verdi.

EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni planlama ileAYBÜ-Saray-Ulus-Kızılay hattı hem ekspres hatta dönüştürüldü hem de servis sayısı artırıldı.

HATTA İNDİRİMLİ ÖĞRENCİ ABONMAN KARTI GEÇERLİ OLACAK

11 Kasım Pazartesi gününden itibaren 41 olan servis sayısı 45’e yükseltilecek ve ekspres olarak hizmet vermeye başlayacak olan 474 numaralı hatta öğrenciler, indirimli aylık öğrenci abonman kartı da kullanabilecek.

Bu hat üzerinden hafta içi toplu ulaşımlarını sağlayacak olan yolcular, GAMA İş Merkezi önünden sabah 07.35’te ilk servise, 19.20’de ise son servise binebilecek. Ekspres hat olarak çalışacak ve sadece ana duraklardan yolcu alacakhatta, servis AYBÜ’den sabahları saat 11.20’de başlayacak, akşamları ise 18.20’de sona erecek.

EGO otobüsleriyle ulaşımlarını gerçekleştirebilecek olan tüm yolcular yapılan yeni düzenleme ile 10 dakika arayla servis hizmetinden yararlanabilecek.

ÖĞRENCİLERE ÇORBA İKRAMI BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi ayrıca, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kampüs girişinde bugünden başlayarak hafta içi her gün saat 08.00'den itibaren üniversite öğrencilerine çorba ikramında bulunmaya başladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 23:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlyas gülmez
İlyas gülmez - 1 yıl Önce

Otobüs için teşekkür ederiz.ama ciddi asfalt sıkıntısı var esenboğa mah.yıldırım beyazıt üniversitesinde yolları toz toprak çamur başakanımızdan ricamız asfalt atılması mansur yavaş başkan saol