Muş'ta 75 kişi yolda mahsur kaldı

Muş’un Hasköy ve Bitlisin Mutki ilçeleri arasındaki ulaşımı sağlayan Güvelik yolunda yoğun kar ve tipi nedeniyle 15 araç içerisinden 75 kişi mahsur kaldı. AFAD ve Jandarma, beş saatlik çalışmayla vatandaşları kurtardı

Muş'ta 75 kişi yolda mahsur kaldı

Muş'un Hasköy ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle bin 600 rakımlı Güvenlik yolunun 15. kilometresinde mahsur kalan vatandaşlar, Jandarmadan yardım istedi. Durumun Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü ve karayollarına bildirilmesi üzerine harekete geçen ekipler, mahsur kalan vatandaşlar için seferber oldu. Güvenlik yoluna ulaşan ekipler, yoğun kar ve tipi nedeniyle görüş mesafesinin yer yer 3 metreye düştüğü yerlerde ilerlemekte güçlük çekti.

Dört minibüs, dört hafif ticari, iki pikap ve beş otomobil içerisinde mahsur kalan toplam 75 vatandaşa ulaşan ekipler, beş saatlik çalışmanın ardından yolu açarak, araçları bulundukları yerden güçlükle çıkardı.

Bitlis'in Mutki İlçesine bağlı Çukurca köyünden Muş'a gelmeye çalıştığını ifade eden Ramazan Rençber, “Çukurca köyünden gelirken dağda mahsur kaldık. AFAD, Jandarma ve karayolları gelip bizi kurtardı. Allah hepsinden razı olsun. 3-4 saatten fazla mahsur kaldık. Bir hastamız vardı ekipler ona müdahale ettiler” dedi.

Öte yandan mahsur kalan araçların bulundukları yerden çıkarılmasının ardından Türk Kızılayı ekipleri, vatandaşlara yiyecek dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 00:13
YORUM EKLE