O ciplerden biri 550 bin liraya satıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eski başkan Melih Gökçek döneminde alınan üç cipi satışa çıkardı. Bir cip alıcı bulurken, iki cip için yeni ihale yapılacak

O ciplerden biri 550 bin liraya satıldı

CİDDİGAZETE

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla görevinden istifa eden eski Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanı Melih Gökçek döneminde alınan üç arazi tipi araç, Ankara Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Başkanlığı’nca satışa çıkarıldı. İhale, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki encümen toplantı salonunda gerçekleşti. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin canlı yayınladığı ihalede, araçlarla ilgili ihaleye giren tek katılımcı olan Mustafa Aşkun, "Araçlar aşırı hor kullanılmış. Komple boyanması gerekiyor" dedi.

Aşkun, ciplerden bir tanesini 550 bin TL’ye satın alırken, diğer iki araç satılamadı. Satılamayan iki araç için 15 Kasım’da tekrar ihaleye çıkılacak.

ZIRHLI ARACI İADE ETMEDİ

Mansur Yavaş’ın göreve başlamasının ardından Gökçek’e tahsis edilen biri zırhlı dört cipin ikisi Gökçek tarafından iade edilmiş, birisinin de garajda bulunduğu tespit edilmişti. Yavaş tarafından Gökçek’ten alınanan araçlar, satışa çıkmadan önce dar gelirli ailelere düğün arabası olarak tahsis edilmişti. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir zırhlı cip, yasa gereği hâlâ Gökçek’in korunmasında kullanılıyor.

YORUM EKLE