Polise ateş etti, kurşunu yedi!

İstanbul Küçükçekmece'de sürücüsünü silahla etkisiz hale getirdiği taksiyi gasp eden sabıkalı bir kişi, iki araca çarptıktan sonra polisle girdiği silahlı çatışma sonucu vuruldu. Yaralanan gaspçı hastaneye kaldırıldı

Polise ateş etti, kurşunu yedi!

Sefaköy’de bir kişi, sürücüsünü etkisiz hale getirdiği 34 TJP 99 plakalı taksiyi gasp ederek kaçmaya başladı. Olayın bildirilmesi üzerine alarma geçen polis, gaspçının peşine düştü. Polis, D-100 Karayolu yan yol Avcılar istikametine doğru taksi ile kaçan gaspçıyı Cennet’te yakaladı.

POLİSİN ‘DUR’ İHTARINA UYMADI

Gaspçı, polisin "Dur" ihtarına aldırmayarak taksinin hızını artırınca, önündeki biri taksi olmak üzere iki araca çarptı. Kaza nedeniyle duran araçtan inmek zorunda kalan gaspçı, polislere ateş etmeye başladı. Polis de ateşe karşılık verince çıkan çatışmada gaspçı vurularak etkisiz hale getirildi. Gelen ambulansla olay yerinde ilk müdahalesi yapılan ve adı öğrenilemeyen gaspçı, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

YAN YOL 4 SAAT TRAFİĞE KAPATILDI

Yapılan araştırmada şüphelinin, çeşitli suçlardan sabıkasının bulunduğu ve çok sayıda suçtan polis tarafından arandığı öğrenildi. Olay yeri inceleme ekipleri, bölgede delil araştırması yaptı. Olay yerinde çok sayıda boş kovan bulundu. Olayla ilgili soruşturma sürerken, D-100 Karayolu yan yol Avcılar istikameti yaklaşık dört saat trafiğe kapatıldı.

YORUM EKLE