CiddiGazete- Depremin ilk dakikalarından itibaren bölgeye koşan Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 bin 500 depremzedeyi Başkent'te misafir etmeye başladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Araplar Eserkent Konutları Kesikköprü yerleşkesinde 4 bin 500 kişinin ağırlandığını duyurdu. Başkan Yavaş, sosyal medya paylaşımında şöyle dedi:

- Araplar Eserkent Konutlarımız, Kesikköprü yerleşkemiz ve misafirhanelerimizde 4500 depremzede vatandaşımızı ağırlıyoruz.

- Ankara hepimizin evi.

- Daima başımızın üstünde yeriniz var.

TALEP EDEN HER DEPREMZEDEYE SICAK YEMEK

Depremzedelere barınma, giyecek ve eşya gibi pek çok konuda yardımcı olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, sıcak yemek ihtiyacı için de harekete geçti. ABB iştiraklerinden BelPa Mutfak Ankara'daki depremzedelerin sıcak yemek ihtiyacını karşılayacak.

ABB'den personel alımı duyurusu ABB'den personel alımı duyurusu

KAYITLAR BAŞKENT 153'TEN YAPILACAK

Destekten yararlanmak isteyen depremzedeler Başkent 153'ü arayarak TC kimlik numaralarıyla kayıt yaptırabilecek. Kayıtların alınıp kontrol edilmesinin ardından gıda teminiyle birlikte depremzedelere sıcak yemek ikramı başlayacak.

ANFA ALTINPARK GİYİM MAĞAZASI'NI AÇIYOR

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANFA Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan fuar alanında "ANFA Altınpark Giyim Mağazası"nı depremzede vatandaşların hizmetine açılıyor.

15 Şubat Çarşamba gününden itibaren, talepte bulunan depremzedeler TC kimlik numaraları ve ikametgâh kontrolü sonrasında ihtiyacı olan ürünleri buradan temin edebilecek.

4 NOKTADA YARDIMLAR TOPLANMAYA DEVAM EDECEK

Kıyafet, oyuncak ve battaniye gibi pek çok ürünün yer aldığı mağaza için ise Arcadium AVM önü, Keçiören Meydanı, Ayrancı Pazarı ve Göksu AVM önü olmak üzere toplamda dört noktadan kullanılmamış ürünlerin toplanma işlemine devam edilecek.