CiddiGazete- Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin iddialı olduğu illerden Şanlıurfa'da düzenlenen mitingde konuştu. Kalabalığın 200 bini kişi olduğunu ifade eden Erbakan, Mehmet Kasım Gürpınar ile Şanlıurfa'nın yeniden milli görüş belediyeciliği ile buluşacağını söyledi.

Yrpu2ERBAKAN: 200 BİN KİŞİ İLE NET MESAJ

Fatih Erbakan, Şanlıurfa mitinginde halka hitap ederken AKP'ye gönderme yaparak; bütün engellemelere, ambargolara, çarpıtmalara, çamur atmalarına ve algı operasyonlarına rağmen, Cenabı Allah doğru ve haklı olanların kazanmasını istiyor. İşte haklının zaferini 31 Mart'ta yaşayacağız" dedi.

Erbakan, Şanlıurfa'da 200 bin kişiyle büyük bir miting yaptıklarını belirterek "Selam olsun Milli Görüşçülere" dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

- Bu muazzam manzara Şanlıurfa'ya yakışır. 200 binin üzerinde insanla Şanlıurfa bugün mesajını net bir şekilde veriyor.

- Bütün engellemelere, ambargolara rağmen, bütün güç ellerinde olmasına rağmen Allah haklının kazanmasını istiyor.

"SEÇİMİN PARLAYAN YILDIZI"

- Partimiz büyük bir rüzgarla büyüyor. Bugün itibarıyla üye sayımız 500 bine dayandı. Partimizi genel seçimlerde de iktidara taşıyacağız.

"RANT BELEDİYECİLİĞİNDEN MİLLET BIKTI"

Kılıçdaroğlu'ndan 'saray' çıkışı Kılıçdaroğlu'ndan 'saray' çıkışı

- Milletimiz neden Yeniden Refah'a koşuyor? Çünkü bu millet rantçı belediyeden bıktı artık. Değişim istiyor, samimi, dürüst, tevazu sahibi belediye başkanları istiyor.

- Millletin derdi ile dertleneceğine kendi makam aracı ile dertlenen, millet ile arasına mesafe koymuş belediyeleri istemiyor.

"ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN"

- 10 bin lira emekli maaşını elinizi vicdanınıza koyun düşünün. 10 tane hurma 150 lira emekliye 10 bin lira...

- 6 kilo pastırma parasını reva göreceksin. Emekliler bayram gelecek diye korkuyor. "Torunum gelirse nasıl harçlık vereceğim" diye. Bu hale gelmiş bu insanlar.

"AÇLIK GREVİNE MAHKUM ETTİNİZ"

- 5 kişilik bir aile 3 tek hurma, çeyrek pide, sahurda yine aynısını yapacak. 5 kişilik ailenin aylık masrafı 11 bin liraya geliyor. Gerçekten de söylerken utanıyorum.

- Asgari ücretliyi ve emekliyi açlık grevine mahkum ettiniz. Açlık grevinde bile şeker ve su takviyesi oluyor. Bu ücretler ancak açlık grevine yeter.