CiddiGazete- İyi Parti Ankara 3. Bölge Milletvekili Yüksel Arslan, beklendiği gibi bu sabah partisinden istifa etti. İyi Parti'de 7 ay 7 gün milletvekilliği yapan Arslan, kendisinden önce istifa eden vekil arkadaşını zan altında bırakacak bir paylaşıma imza atmıştı.

Yüksel Arslan, İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun 6 Aralık'taki istifasının yer aldığı haber linkini sosyal medya hesabından paylaşarak, "İmamoğlu satın aldı" diye yazmıştı.

Yanıkömeroğlu'ndan 15 gün sonra kendisi de İyi Parti'den istifa eden Yüksel Arslan, sosyal medyada dalga konusu oldu.

X'te Duygu Yeşilyaprak isimli bir kullanıcı Yüksel Arslan'ın istifa bildirisinin altına şu ifadeleri yazdı:

"Bugün de İP'te adaya veda eden isim Yüksel Arslan oldu... Partisinin milletvekillerinden Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu istifa ettiği zaman İmamoğlu satın aldı demişti. Bu mantıkla umarım ucuza gitmemiştir kendisi."

Yüksel Arslan, yaklaşık 30 gün önce yaptığı sosyal medya paylaşımında "Lider Meral Akşener" etiketini kullanarak, "Bilinsin ki, Genel Başkanımızın sözü teşkilatımızın sözüdür. Bize göstereceği her istikamet teşkilatımızın pusulasıdır... Bunun haricindeki hadsizce okunan ve söylenen hiç bir sözün bizim için hükmü yoktur!" ifadelerini kullanmıştı.