Okullarda ara tatil kaldırılacak mı? Okullarda ara tatil kaldırılacak mı?

CiddiGazete- Aydın Efeler'de KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda asansörde sıkışan ADÜ son sınıf öğrencisi Zeren Ertaş'ın ölümü (22) Türkiye genelinde KYK yurtlarında kalan öğrencilerin tepkisine neden oldu.

Sinop Seyyid İbrahim Bilal KYK Yurdu'ndaki kız öğrenciler de olayı protesto etti. Eylemde yurt müdürünün "Korkuyorsan binme o zaman asansöre" sözleri öğrencileri çileden çıkardı.

BURSA'DA DA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ EYLEM YAPTI

Yaşanan acı olay, Zeren Ertaş'ın memleketi Bursa'da da protesto edildi. Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi'ndeki KYK yurdunun bahçesinde toplanan öğrenciler "Ölmeye değil okumaya geldik" diye slogan attı.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı protestoda öğrenciler telefonlarının ışıklarını da açarak yaklaşık 2 saat boyunca eylem yaptı.

SİNOP'TAKİ ÖĞRENCİLER DE AYAKLANDI

Öğrencilerin tepki gösterdiği bir diğer il de Sinop oldu. Sinop Seyyid İbrahim Bilal KYK Yurdu'ndaki kız öğrenciler yurt bahçesinde toplandı. Protestoyu sona erdirmek isteyen yurt müdürü, öğrencilerden dağılmalarını istedi.

"KORKUYORSAN ASANSÖRE BİNME"

Yurt Müdürü, "Korkuyoruz" diyen öğrencilere "Asansör arızalandıysa bir tuşu var ona basıp hemen kapatalım. Korkuyorsan, çakılacağını düşünüyorsan binme o zaman asansöre" dedi.

Bunun üzerine öğrenciler "Ne demek binme" diyerek tepki gösterirken müdür yuhalandı.