CiddiGazete- Zafer Partisi Kadın, Çocuk ve Aile Politikaları'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sevda Özbek, yaptığı yazılı açıklamada mutfaktaki yangına vurgu yaparak kadınlara çağrıda bulundu. "Mutfaktaki yangının farkındayız" diyen Özbek şu ifadeleri kullandı:

- Sevgili kadınlar; yaşadığınız sıkıntıları biliyoruz, öfkenizi anlıyoruz. Kadın cinayetlerine, adaletsiz ücrete, ötekileştirilmeye, toplum içinde size rol biçilmesine ve bugün aşınızı, işinizi paylaşanların yarın nasıl yaşayacağınıza karar verecek olmalarına ve daha nice şeylere kızgın olduğunuzu biliyoruz.

- 13 milyon sığınmacıya, ülkemizin fonlanmasına rağmen cebimizden harcanan 144,8 milyar dolar yüzünden üreten bir ülke olmaktan çıkıp sadece tüketen bir ülke haline gelmemiz sebebiyle zorluklar yaşadığınızı da biliyoruz. Mutfaktaki yangının farkındayız.

- Biz şunu da biliyoruz ki siz bu ülkeye bu bayrağa kırgın değilsiniz. Öfkeniz vatana değil. Siz bu vatanın bağrından yetişen nice kahramanların annelerisiniz. Sizler kahraman Türk kadınısınız.

Kılıçdaroğlu, Muharrem ince ile görüştü Kılıçdaroğlu, Muharrem ince ile görüştü

- Sevgili kadınlar; birlik olalım. Çünkü dağılırsak yok olacağız. Gelin ülkemizin Pakistanlaşmasına izin vermeyelim. Gelin oylarımıza sandıklarımıza, vatanımızın geleceğine el ele omuz omuza sahip çıkalım.

- 13 milyon sığınmacıyı gönderecek tek parti olan Zafer Partisi ile mutfaktaki yangına dur diyelim ve Türkiye'yi Türkler'e geri verelim.

- Mustafa Kemal Atatürk'ün bize verdiği haklara sahip çıkalım. Yoksa özgürlüğümüzü de kaybedeceğiz.

- Bu cennet vatan bizim. Gelin Zafer Partisi çatısı altında yaşanılabilir, üreten bir Türkiyeyi hep birlikte inşaa edelim.

- Gelin hep birlikte ülkemize Ümit olalım.