CiddiGazete- Zafer Partisi'nin 2 Ekim'de Ankara'da gerçekleştirdiği kongresinde Genel İdare Kurulu üyesi seçilen Mustafa Arabul, Genel Başkan Ümit Özdağ'ın sosyal medya hesabından paylaşılan 29 Ekim videosunda İsmailağa Cemaati'nden Cübbeli Ahmet ve Mahmut Ustaosmanoğlu'nun "Cumhuriyet düşmanı" gibi gösterildiğini iddia ederek istifa kararı aldı.

Cübbeli Ahmet'in eşinin kardeşi olan Mustafa Arabul, "Benim İsmailağa Cemaati'yle bir bağlantım yok. Gönül bağım var sadece. İstifa dilekçem hazır, bugün ya da yarın kamuoyuna duyuracağım" dedi.

Kendisinin eskiden AKP'de siyaset yaptığını vurgulayan Arabul, Cübbeli Ahmet'in eniştesi olduğunu hatırlatarak, "Özdağ ile ortaklaştığımız nokta vatan sevgisiydi. Özellikle sığınmacılar konusunda ortaklaşıyorduk" ifadelerini kullandı.

"VİDEODAN O KISMIN ÇIKARTILMASINI İSTEDİK"

Mustafa Arabul, yayınlanan videoyu gördüğünde çok şaşırdığını aktarırken, Ümit Özdağ'dan Cübbeli Ahmet ve Mahmut Hoca'nın olduğu kısmın çıkartılmasını istediklerini söyledi. "Türkiye'de birçok cumhuriyet karşıtı varken ülkesini seven Cübbeli Ahmet ve Mahmut Hoca'nın orada olması yanlıştı" diyen Arabul, GİK üyeliğinden istifa edeceğini doğruladı.

"ÜMİT BEY HABERİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ"

Videodaki kısma tepki gösterdikten sonra Zafer Partisi Başkanı Ümit Özdağ'ın kendisine mesaj attığını söyleyen Arabul, "Ümit Bey, videoyu izlemediğini, rahatsız olunan kısımlardan haberi olmadığını söyledi" dedi.

İsmailağa Cemaati'nden kendisine destek geleceği için Zafer Partisi'nden siyasete atıldığını söyleyen Arabul, Ümit Özdağ'ın paylaşımının kabul edilemeyeceği vurguladı.

ÜMİT ÖZDAĞ'IN 29 EKİM PAYLAŞIMI

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Twitter hesabından paylaştığı videoda, "Atatürk'e düşmanlık yapanlar ancak bir mağlubiyeti yaşayacak zavallılardır. Atatürk için yapabileceğiniz bir tek şey var; sevin ve saygı gösterin! Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!" ifadelerini kullanırken, videoda İsmailağa Cemaati'nin kurucusu Mahmut Ustaosmanoğlu ve Cübbeli Ahmet'in fotoğraflarına da yer verildi.