CiddiGazete- Melih Gökçek'e yakınlığıyla bilinen İyi Parti'nin tartışmalı isimlerinden Ankara 2. Bölge Milletvekili Adnan Beker, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda istifa ettiğini duyurdu.

14 Mayıs seçimlerinde Ankara 3. Bölge Milletvekili Yüksel Arslan'ın da milletvekili olmasının yolunu açan Adnan Beker'in istifa mektubu şöyle:

- Hayatım boyunca doğruluğu ve dürüstlüğü ilke edindim. Attığım her adımda, çıktığım her yolda daima "önce ülkemin, önce milletimin menfaati" dedim. En büyük hayallerim hep ülkem için oldu. Bu da elbette çok çalışmakla mümkündü.

- Bu vesileyle, ülkemizin her yerinden, her kesiminden bir araya gelen yol arkadaşlarımızla birlikte İYİ Parti'yi kurduk.

- 25 Ekim 2017'den beri İYİ Parti'nin başarısı için gece gündüz demeden, var gücümle, her alanda mücadele ve emek verdim.

- Aziz Türk milleti ve kıymetli Ankaralı hemşehrilerim,

- Ankara'mızda yaşayan başta siz değerli Ankaralı hemşehrilerimin ve esnaflarımızın olmak üzere bana gelen tüm talepleri gücüm yettiğince dile getirmek, mümkün olduğunca yerine getirmek ve çözüme kavuşturmak amacıyla 2019 Yerel Seçimlerinde sizlerin teveccühü ile Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup Başkan Vekilliği görevine seçildim. Çok şükür görevimi büyük bir özveriyle yerine getirdim.

- Dört yıllık görev sürem boyunca 200 binden fazla vatandaşımızı ve partilimizi ABB İYİ Parti Grup Başkanlığımızda ağırladık. Sokağa indik; Ankara'mızı mahalle mahalle, sokak sokak, köy köy gezdik. İlçe ilçe Ankara'mızın problemlerine doğrudan temas ettik.

- 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde, Grup Başkan Vekilliği görevimden ayrıldıktan sonra İYİ Parti üyelerimizin yüksek teveccühü ile temayül yoklamasında 3 bin 632 oy alarak, parti içi rekorla Ankara 2. Bölge 1. sıradan milletvekili adayı oldum.

- Partililerimiz, yol arkadaşlarımız, gönüllülerimiz ile beraber soluksuz bir seçim kampanyası yürüttük. Seçim bölgemde İYİ Parti'nin oyunu hep birlikte artırdık.

- Sivil toplum kuruluşlarımız, esnaf birliklerimiz, köy ve mahalle muhtarlarımız ve gençlerimiz ile sürekli bir araya geldik.

- Taleplerini TBMM çatısı altında dile getirdik; soru önergeleri, araştırma önergeleri ve kanun teklifleri verdik.

- Bu zamana kadar, başta Ankara'da yaşayan kıymetli hemşehrilerime hizmet olmak üzere, İYİ Parti'nin başarısı için durmadan, yorulmadan çalıştım. Bu süreçte benimle beraber yürüyen tüm yol arkadaşlarıma tek tek teşekkürlerimi iletiyorum.

- Aziz Türk milleti ve kıymetli hemşehrilerim,

- İYİ Parti çatısı altında artık Ankaralı hemşehrilerim ve yüce Türk milletine daha fazla katkı sağlayamayacağımı düşündüğümden, bugün itibariyle İYİ Parti'den istifa ediyorum.

- Başta çok değerli Ankaralı hemşehrilerim olmak üzere, İYİ Parti ilçe başkanlarımız, yöneticilerimiz, üyelerimiz, gönüllülerimiz ve İYİ Parti'ye oy vermiş tüm vatandaşlarımızla bugüne kadar nasıl hemhâl olduysak bugünden sonra da kapım ve telefonum her zaman açık olacaktır.

AKP-MHP arasında pazarlık AKP-MHP arasında pazarlık

- Büyük Türk milletine ve Ankara'mıza her zamanki azim ve inanmışlıkla hizmet etmeye devam edeceğim. Saygılarımla.

SANDALYE SAYISI 42'YE DÜŞTÜ

14 Mayıs seçimlerinde Meclis'e 44 milletvekili ile giren İyi Parti, İdris Nebi Hatipoğlu ve Adnan Beker'in istifalarıyla 42 vekile düştü.

Adnan Beker'le yakın olan Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Ankara 3. Bölge Milletvekili Yüksel Arslan'ın da istifa edeceği öne sürüldü.

ankara 10186

ADNAN BEKER KİMDİR?

Aslen Yozgat'ın Çadırardıç köyünden olan Adnan Beker, 1964 yılında Ankara'da dünyaya geldi.

Genç yaşta ticarete atılan Adnan Beker; petrol, inşaat, enerji ve hizmet sektörlerinde çeşitli faaliyetlerde bulundu.

TOBB Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Ankara Ticaret Odası Meclis Üyeliği, STK, vakıf ve dernek başkanlığı gibi görevler üstlendi.

Adnan Beker evli ve dört çocuk babasıdır.

SİYASİ KARİYERİ

- 2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'nin Pursaklar Belediye Başkan Adayı oldu.

- 2019 yılında İyi Parti Çankaya Belediye Meclis üyeliğine seçildi ve dört yıl Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde İyi Parti grup başkan vekilliği yaptı.

- 14 Mayıs 2023'teki seçimde İyi Parti'den Ankara 2. Bölge milletvekili seçildi.