Bursa'nın 5 ilçesinde okullar tatil edildi Bursa'nın 5 ilçesinde okullar tatil edildi

CiddiGazete- Dolandırıcılıktan dün gözaltına alınan sosyal medya meşhurları Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin emniyetteki sorguları tamamlandı. Adliyeye sevk edilen kardeşlerin polise verdikleri ifadeler de ortaya çıktı.

Candan kardeşlerin suç gelirlerini aklama ve dolandırıcılık suçlarını kabul etmediği öğrenildi.

"UZUN ZAMAN ÖNCE AYRILDIM"

Nihal ve Bahar Candan'a geçtiğimiz Mayıs ayında Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda tutuklanan çete lideri Onur Apaydın'la ilişkileri sorulduğunda Nihal Candan, Onur Apaydın'ın eski erkek arkadaşı olduğunu, kendisinden uzun süre önce ayrıldığını söyledi.

Candan ayrıca, Onur Apaydın'ın ismini Kaan Hamzaoğlu olarak bildiğini ve onun hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını belirtti. Candan, Onur Apaydın'ın gerçek ismini bu süreçte öğrendiğini ifade etti.

RESTORANLARA GİTME SEBEBİNİ AÇIKLADI

Çetenin mağdurlara güven vermek için Nihal ve Bahar Candan kardeşleri lüks restoranlarda yapılan görüşmelere götürdüğü ortaya çıkmıştı.

Nihal Candan ifadesinde bu konuyla ilgili, o dönem Onur Apaydın'ın erkek arkadaşı olduğu için onunla yemekli yerlere veya gece kulüplerine gittiğini ama bir dolandırıcılık organizasyonun içinde yer almadığını öne sürdü.

"2 YAZACAĞIMA 12 YAZDIM"

Candan kardeşler, polis tarafından kendilerine sorulan isimleri de tanımadıklarını belirtiler.

Bahar Candan'a sosyal medya hesabından yaptığı "Bir sabah hesabıma 12 milyon para aktarıldı" başlıklı paylaşımın sorulması üzerine Candan, "O paylaşımda 2 yazacağıma yanlışlıkla 12 yazdım ve amacım espriydi" dedi.