CiddiGazete- Daha önce arsa satışları, stat esnafının kış ortasında iş yerlerinden çıkarılması, Sayıştay raporları ve belediye çalışanlarına yaptığı mobbing iddiasına ilişkin haberlerle gündeme gelen Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu'nun şimdi de mal varlığı ön plana çıktı. Başkan Koştu'nun kız kardeşi sosyal medyada ağabeyinin malvarlığı hakkında dikkati çeken bir paylaşımda bulundu.

"USULSÜZ İHALELERIN DETAYI İNCELENDİĞİNDE GERÇEKLER ORTAYA ÇIKACAKTIR"

Hale Koştu Özyeşil'in paylaşımı şöyle:

"Başkan Koştu mal varlığını açıklasın! Belediye Başkanı Hakan Koştu'nun öz kardeşiyim. Sosyal medyada daha önceki paylaşımlarımız ve kamuoyundaki konuşulanlardan tarafımıza gelen sorular üzerine bu açıklamayı yapma gereğinde bulundum.

5 yıl önce abim kirada otururken Belediye Başkanı olduğu dönemde Bergama, İstanbul ve Almanya'da aldığı villaları ve yaşam standartlarındaki artışı aile geliri olarak açıklaması mümkün değil.

Hakan Koştu'nun kardeşi olarak bu malvarlığını açıklayacak ailemizin ek geliri yoktur.

Hakan Koştu belediye başkanı olmadan önceki ailemizin mütevazi yaşam standardı da bellidir.

Hakan Koştu'nun mal varlığındaki artışın ailemizin ek gelirinden kaynaklandığı bahanesinin gerçek olmadığını açıklamak isterim.

Belediyede yapılan usulsüz ihalelerin detayı incelendiğinde gerçekler ortaya çıkacaktır.

Bu nedenle Cumhur İttifakı'nda Hamza Dağ'a oy vereceğimizi ama Hakan Koştu'ya asla oy vermeyeceğimizi bildirmek isterim.

2040'ta 21 milyon Suriyeli olacak 2040'ta 21 milyon Suriyeli olacak

Partimizin ve ailemizin itibarını korumak nedeniyle bu açıklamayı yapma gereğinde bulundum."

HAKAN KOŞTU'DAN AÇIKLAMA

Kız kardeşi Özyeşil'in yaptığı paylaşıma cevap veren Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, iddiaların asılsız olduğunu kaydetti. Koştu'nun yazılı açıklaması şöyle:

"5 yıl önce göreve geldiğimizden itibaren örnek gösterilen bir hizmet anlayışı ile hareket ettik ve halkımıza karşı hep şeffaf olduk. Şehrimizin kaynaklarını doğru zamanda doğru yerde kullanmak için özen gösterdik ve her kuruşuna dikkat ettik. Yapılan yatırımlarla Bergama'yı ileriye götürdük ve şaha kaldırdık. 4 yılda 4 defa denetimden geçtik ve her kuruşun hesabını verdik.

Tam seçim döneminde farklı siyasi görüşler ve grupların yönlendirmesiyle kız kardeşim Hale Koştu Özyeşil'in facebook hesabından gerçeği yansıtmayan paylaşımları gündemi meşgul etmektedir.

Siyasi olarak görüşümüzü desteklemesi zorunlu olmayan kız kardeşimin iddiaları hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

2009 yılında İzmir İl Genel Meclis Üyesi, 2014'te Bergama Belediyesi Meclis Üyesi olmam sebebiyle yasa gereği sonu 0 ve 5 ile biten yıllarda resmi olarak mal varlığımızı bildirme mecburiyetimiz vardır ve kayıtlarda bulunmaktadır.

Kişisel olarak yasa gereği tüm hesaplarım ve mal varlığım denetime tabidir."