CiddiGazete- Cumhur İttifakı bileşenlerinden Devlet Bahçeli'nin Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı hedef alarak "mirasyediler" ifadesini kullanması ve "soyadının ağırlığını taşımaktan aciz" olduğunu söylemesi, siyasi bir polemiği başlatmıştı.

Ballı geziye saçma savunma Ballı geziye saçma savunma

Devlet Bahçeli, dünkü grup toplantısında isim vermeden Yeniden Refah Partisi ve lideri Fatih Erbakan'a yönelik sert eleştirilerde bulunmuştu.

Erbakan, "Biz bu gibi polemiklere girmeyi istemiyoruz. Bahçeli, babamız, hatta belki de dedemiz yaşında insan. Karşılıklı atışmaya girmeyi uygun görmüyoruz. Zaten Yeniden Refah Partisi'ni kurarken siyasete nezaket getireceğiz, kavga yerine çözüm üreteceğiz dedik. O nedenle bu konudaki görüşümüz bu yönde" dedi.

DEVLET BAHÇELİ NE DEDİ?

Devlet Bahçeli, AKP'ye destek vermeyen siyasetçileri eleştirirken şu ifadeleri kullanmıştı: "Mirasyedilerin Filistin konusunda cephe açıp Türkiye'yi suçlaması, jet yakıtı satıldığını iddia ederek Kürecik sakızı çiğnemeleri, utanç duvarı gibi karşımızdadır. Soyadının ağırlığını taşımaktan aciz olanların nerede durduğunu, kimlere ve nelere hizmet ettiğini, çıkarları uğruna nasıl da şuur kaybına uğradığını herkes öğrenecektir. 3-5 belediye almak, siyasi ikbal ve ihtiraslarını tatmin etmek maksadıyla her türlü kılığa girenleri inanıyorum ki milletimiz hoş görmeyecek, Allah da affetmeyecektir. Ayranları yok içmeye, atla gidiyorlar çeşmeye. Cumhur İttifakını zaafa uğratmak dışında gayeleri yok."