CiddiGazete- TBMM Başkanvekili ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı eski AKP'li Kasım Gürpınar'a "hain" yakıştırması yaptı.

İyi Parti'de sahte kimlik iddiası İyi Parti'de sahte kimlik iddiası

AKP'den Yeniden Refah Partisi'ne geçen Kasım Gürpınar hakkında Bozdağ "Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa'da 4 dönem vekil yaptı. Buradaki her işten mesul. İyiden kötüden. 2 dönem MKYK üyeliği 2 dönem AB üye komisyonluğu başkanlığı ve en son genel başkan başdanışmanlığı; tüzüğe aykırı olmasına rağmen Cumhurbaşkanımız fiilen MYK'ya da aldı. Partide verilmeyen bir tek genel başkanlığı koltuğu kaldı. Her makamı Cumhurbaşkanımız parti içinde kendisine verdi. Şimdi bizden adaylık çıkmayınca gidip başka partiden aday oldu.

Şimdi bu çok net bir koltuk verirseniz biz sizdeniz ama koltuğu vermezseniz biz verendeniz. Burada ilke yok, etik yok. Nerede 12 yıl size emek vermiş, size imkan vermiş, fırsat vermiş Cumhurbaşkanımızı bir kalemde siliyorsunuz. Gidip pazarlıklarını yaptılar Yeniden Refah Partisi'ne geçtiler. Bu Erdoğan sevgisi değil, bu Erdoğan'a ihanettir. AK Parti'yi Cumhurbaşkanımızı arkadan önden hançerlemektir. Urfalılar bunu böyle görüyor."

KASIM GÜLPINAR'DAN CEVAP

Gazeteci Barış Terkoğlu, Bekir Bozdağ'ın açıklamalarını YRP'nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kasım Gülpınar'a sordu.

Gülpınar, şu cevabı verdi:

"Ben kimseyi hançerlemedim. Her şeyi açık açık söyledim. Urfa halkının bir talebi vardı. Benim aday olmamı istiyorlardı. Bekir Bozdağ'a bunu söyledim. Bunu anlattım. Üstelik ben aday olmak istemediğim halde... Bekir Bozdağ'ın söylediği doğru bir şey var. O da şu; 'ben adayım' demedim. Niyetim aday olmak değildi. Ama halkın talebine sırtımı dönemezdim. Niyetim istifa etmek de değildi. Partimle Urfa halkının talebine yanıt vermekti. Ama Urfa halkının talebini görmediler. Halka rağmen halkın istemediği bir aday gösterdiler. Üstelik istifa etmemi engellemek için çalışanlar da onlardı. Bunun için yapılan toplantıya da katıldım. Bir çözüm bulmaya çalıştım. Eğer Refah Partisi ile anlaşmış olsam, hançerleme niyetinde olsam neden bunu yapayım. Bekir Bey'in söylediği sözler gerçeği yansıtmıyor."