CiddiGazete- Parti’de Müsavat Dervişoğlu karşısında genel başkanlık seçimini kaybeden Ankara Milletvekili Koray Aydın, kurultayla birlikte partide bir değişim olmadığını ve tabanda isyan hareketi olduğunu, durduramadıklarını iddia etti.

CHP'li belediyelerle "yakın işbirliği" içindeki isimlerin destek verdiği Koray Aydın, kaybettiği seçim için "bütün mekanizmaların devreye girdiğini" ve "organize bir yapının çalıştığını" da söyledi.

"HABERİMİZ OLMADAN İSTİFA EDİYORLAR!"

Sözcü'den İsmail Saymaz'a konuşan Aydın, "Her taraftan el değiyor, bunu gördük. İyi Parti'yi kendi haline bırakmayan başka başka eller buralara uzanıyor" dedi. Müdahale olduğunu düşünen geniş bir kitle olduğunu iddia eden Koray Aydın, "Bütün mekanizmalar devrede, herkes çalıştı. Partide bir yenilik olmadı. Daha önce ne varsa aynı şey devam etti. Buna karşı partimizin tabanının isyan hareketi var. Durduramıyoruz. Üzülüyorum böyle olmasına ama... Çoğu haberimiz olmadan istifa ediyor. Parti bu işten kârlı değil, zararlı çıktı" ifadelerini kullandı.

Saymaz'ın "Dış müdahaleler derken iktidarı mı, Akşener'i mi, kastediyorsunuz?" sorusuna ise Aydın'ın cevabı, "Her taraftan var, çok yönlü. Organize bir yapının iyi çalıştığı görülüyor. Baştan beri fark ediyorum. Ama onlar bizden daha güçlü" cevabını verdi.

"Salonda kaybettiğini düşünmediğini" belirten Aydın, "Çünkü kitlesel bir kabul belli yol ve yöntemlerle aşağıya çekildi" ifadelerini kullandı.

TOLGA AKALIN’IN ÇEKİLMESİ: ANLAŞMALI BİR ÇALIŞMA OLDUĞUNU BİLİYORDUM

Bahçeli: Türkiye'de de yaşanabilir Bahçeli: Türkiye'de de yaşanabilir

"Tolga Akalın'ın çekilmesini de beklediğini" söyleyen Aydın, "Anlaşmalı bir çalışma olduğunu biliyordum. O bakımdan söylenecek sözlerin hiçbir hakkı yoktur. 50 kişilik GİK'e bakmanızı öneririm. Önceki listelerden hiçbir farkı yok. Önceden bir çalışma yapılmış" dedi.

PARTİDEN AYRILACAK MI?

Partide kalıp kalmama konusunda şu anda hiçbir şey düşünmediğini ifade eden Aydın, "Sadece ayrılıp gidenlere olan üzüntümü önlemeye çalışıyorum. Yapabileceğim bir şey yok. Arkadaşlar da arıyor. Onları gruplar halinde çağırıp konuşacağım. Önce onları dinleyeceğim. Bu işin önünü kesmeye çalışacağım ama bu sefer çok hızlı bir çöküş var" sözlerini kaydetti.