CiddiGazete- TBMM Genel Kurulu'nda Bütçe Kanun Teklifleri görüşüldüğü sırada, İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e saldırıp kalp pilinin durmasına neden olan AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, olayla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Akşener'den Sinan Ateş'in ailesine ziyaret Akşener'den Sinan Ateş'in ailesine ziyaret

Attığı yumrukla Hüseyin Örs'ün ciddi sağlık sorunu yaşamasına neden olan Zafer Işık, özür dilemediği paylaşımında, "TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan rahatsızlık verici gündemden dolayı üzgün" olduğunu söyledi. Meclis'in en saldırgan isimlerinden Işık, olaydan kaynaklı istirahat süresi bittikten sonra Hüseyin Örs'le bir araya gelmekten memnun olacağını belirtti.

İYİ PARTİ'NİN PROTESTOSU ETKİLİ OLDU

İyi Partili milletvekilleri, TBMM Genel Kurulu'nda kürsüye AKP'li milletvekilleri çıkınca salonu terk etmeye başladı. İyi Partili vekillerin protestosu, AKP'de rahatsızlığa neden oldu. Zafer Işık'ın daha önce "özür dilemeyeceğim" açıklamasından geri adım atmayıp, ortamı biraz olsun yumuşatma paylaşımı şöyle:

Geçtiğimiz günlerde, TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan rahatsızlık verici gündemden dolayı üzgünüm. Bugüne değin; basında şahsıma atfen yer alan hiçbir açıklama tarafımdan yapılmamıştır.

Milletvekili arkadaşım Sn. Hüseyin Örs'ün hastaneden taburcu olması ve sağlık durumunun iyi olması beni ziyadesiyle mutlu etti. Olaydan kaynaklı istirahat sürem bittikten sonra Sn. Örs'le bir araya gelmekten memnun olurum. Ümidim odur ki; bundan sonraki Meclis çalışmalarında böyle bir görüntü hiçbir zaman olmasın. Saygılarımla.