Ankara'da 2 karavan parkı açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurtboğazı Barajı ile Mavi Göl'de Karavan Park projesini hayata geçirdi

Ankara'da 2 karavan parkı açıldı

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi, turizme yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda yeni bir çalışmaya imza atan Büyükşehir Belediyesi, son dönemlerde ilginin arttığı karavan turizmini yaygınlaştırmak ve Başkent'i karavanların uğrak noktası haline getirmek amacıyla "Karavan Park" projesi çalışmalarını kısa sürede tamamladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından proje çalışmaları tamamlanan karavan park, Kurtboğazı Barajı ve Mavi Göl'de hizmet vermeye başladı.

BAŞKENT'İN ORTASINDA YEŞİLİN İÇİNDE

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından projelendirilen Kurtboğazı Barajı'na yaklaşık 6 bin 500 metrekare alana, Mavi Göl'de ise yaklaşık 4 bin metrekare alan üzerine karavan park oluşturuldu.

Misafirler için tüm olanakların sağlandığı karavan park projesinde 28 adet karavan park, her bir karavana ait yeşil alan, temiz su, elektrik, sosyal donatılar, güvenlik ve otopark alanı yer alıyor. Projenin hem turizme önemli katkılar sunması hem de yerel ekonomiyi canlandırması hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 03:50
YORUM EKLE