Et ve Süt Kurumu yüzde 25 zam yaptı Et ve Süt Kurumu yüzde 25 zam yaptı

CiddiGazete- ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan ile Sao Paulo'da G-20'nin oturum aralarında bir araya gelmişti.

ABD Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede "enflasyonla mücadele misyonu da dahil olmak üzere Türk ekonomi politikasının devam eden gelişimi" tartışıldı.

Bakan Şimşek de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, G20 toplantısında küresel ekonomik görünümün yanı sıra gündemde yer alan eşitsizliklerin azaltılması, uluslararası vergilendirme ve sürdürülebilir kalkınma konularını değerlendirdiklerini belirtti.

Şimşek "Ayrıca gerçekleştirdiğim ikili görüşmelerde Türkiye ekonomisine ilişkin gelişmeleri değerlendirirken çok taraflı kalkınma bankaları ve ülkelerle ilişkilerimizi ve işbirliğimizi güçlendirecek hususlarda görüş alışverişinde bulunduk" ifadelerini kullandı.

"ABD'DEN DESTEK Mİ İSTENDİ?"

Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşçu, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Babuşçu "IMF geliyor mu?" diye sordu ve şöyle dedi:

"G20 toplantısında Yellen ile Bakan Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Karahan görüştü.

ABD Hazine Bakanlığı sonrasında şu açıklamayı yaptı: 'Görüşmede 'enflasyonla mücadele misyonu da dahil olmak üzere Türk ekonomi politikasının devam eden gelişimi tartışıldı.'

Seçimden sonra IMF ile görüşme yapmak için ABD'den destek mi istendi?"