CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmesi sona erdi. CHP kaynakları yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin son derece olumlu bir havada geçtiğini, tüm gündemlerin detaylı olarak ele alındığını söyledi.

ÖZEL İYİMSER AYRILDI

Kaynaklar, görüşmenin Cumhuriyet Halk Partisi açısından verimli olarak nitelendirilebileceğini ve Genel Başkan Özel'in görüşmeden halkın sorunlarının çözümü konusunda mesafe alınabileceğine ilişkin iyimser ayrıldığını söyledi.

ÖZEL'DEN ERDOĞAN'IN ÖZEL KALEMİNE TEŞEKKÜR

En güvenilir siyasi figürler En güvenilir siyasi figürler

Özgür Özel'in randevunun AKP Genel Merkezi'nde verilmiş olmasından memnuniyet duyduğunu belirten CHP kurmayları, bu konuda Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın emeklerine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğine teşekkür ettiğini ifade etti.

ÖZEL OTURMA DÜZENİNİ DOĞRU BULMADI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, oturma düzenini doğru bulmadığını, bunun telafisine ihtiyaç olduğunu ilettiğini belirten kaynaklar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bunun üzerine Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'a dönerek, en kısa sürede Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'ne iade-i ziyaret gerektiğini söylediğini aktardı.

Özel'in de bunun üzerine, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yapılacak ziyaretten memnuniyet duyacaklarını kaydettiği belirtildi.

Özgür Özel, Erdoğan'a Paşabahçe'nin "Gururla" serisinden "Cumhuriyet Ateşi" isimli objeyi hediye etti.

"Cumhuriyet Ateşi", Mustafa Kemal Atatürk'ün genç Cumhuriyet'in Avrupa'ya gönderdiği öğrencilerden Sadi Irmak'a hitaben söylediği "Sizi birer kıvılcım olarak gönderiyoruz, gür alevler halinde geri dönmelisiniz" sözünden ilhamla oluşturulmuş bir eser olarak biliniyor.

Özel, ayrıca yanında Manisa'daki Uluslararası Mesir Macunu Festivali'nden getirdiği mesir macunu hediye etti.