CiddiGazete- Devlet Bahçeli, MHP'nin TBMM grup toplantısında konuştu. Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Cumhur İttifakı'nın 3. ortağı mafyadır" açıklamasına cevap verdi.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

- Tam kapanma tedbirlerinin dün itibarıyla sona ermesiyle kontrollü normalleşmeye geçilmiş, Meclisimiz çalışmalara tekraren başlamıştır.

- Salgın, modern dünyanın üstesinden gelmek zorunda olduğu öncelikli sorun alanıdır. Salgın hastalık bütün ezberleri bozmakla kalmamış, kavramsal çatısı kurulamayan yeni bir dünyanın kapılarını aralamıştır. İnsalık tarihinin akış istikametini etkileyen 3 müessir unsurdan birisi mikropsa, diğerleri tüfek ve çeliktir. Günümüzde bunlara dijital devrim de eklenmiştir.

- Zillet ittifakı yeni ortak gördüğü bulaşıcı hastalıktan nemalanma sırasına girecek kadar basiretini kaybetmiştir.

- Özellikle Türkiye'nin salgını başarıyla yönettiğini ifade etmek, vicdan sahibi herkesin görevi olmalıdır. Adaleti dilinden düşürmeyen CHP ve yandaşlarının nasıl bir adaletsizliğin, ahlaki zafiyetin içine yuvarlandığı bize göre bariz şekilde ortadadır. Mağdur olan işin özünde tüm insanlıktır.

- Türkiye'yi yöneten irade, esnaflarımızın, dar gelirli insanlarımızın, emekli, dul ve yetimlerimizin, çiftçilerimizin taleplerini peyderpey karşılamaktadır. Boşa sallayıp dolu tutmanın peşine düşmek kolaydır.

19 MAYIS'IN 102. YILI

- Samsun'da atılan ilk adımın 102. yıl dönümü olan 19 Mayıs, tam bağımsızlığa giden sürecin ilk halkasıdır. 19 Mayıs, milliyetçi şuurun, millet iradesine döndüğü ilk merhaledir.

- 102 yıl önce Türk Milleti zafere doğru harekete geçmiştir. Durup teslim olanlara karşı kıyama geçilmiştir. İlk adım, vatanı sahipsiz sanan bedbahtlara karşı varoluş haysiyetidir.

- Türk Milleti tıpkı bugünkü gibi yine pes etmedi, geri çekilmedi asla vazgeçmedi. Samsun'da atılan ilk adım, devletimizin yol haritasıdır. Ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye'yi tarihin gerisine düşürmeye kimsenin gücü de nefesi de yetmeyecektir.

- Dün başardık, bir kez daha başarırız. Kendimize güveniyoruz. Türk Milleti'nin varlığını sonsuza kadar yaşatmaya ant içiyoruz.

- Yüreği millet sevgisiyle dolu, erdemli, sorumluluklarının bilincinde olan gençliğin yetişmesi halinde cumhuriyetimizin bekası güvenceye kavuşabilecektir. Bu sayede 100. yıl dönümünde lider ülke Türkiye gayesine ulaşılmış olacaktır.

- Türk gençliği oy kaygısı değil, milli şerefin istikbal meşalesidir. Her birisi başımızın tacıdır. Onlardan esirgeyeceğimiz hiçbir şey olmaz, olmamalıdır. Büyük Türk Milleti'nin ve geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

"BİZ MAFYAYI TANIMAYIZ, MAFYAYI TAKMAYIZ"

- HDP’ye peşinen bakanlık müjdesi veren CHP, PKK’yı devlet yönetimine taşımayı düşünecek kadar bu ülkeye, bu millete yabancılaşmıştır.

- Cumhur İttifakı'nın 3. ortağının mafya olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı, bize kalırsa önce kendine bakmalı. Terör örgütü ile ittifak kuran partinin mafyadan dertlenmesi yüzsüzlüktür. Biz mafyayı tanımayız, mafyayı takmayız, mafyadan da anlamayız.

"İSRAİL'İN ZULMÜ HİÇBİR İNSANİ MİRASA SIĞMAYACAK BOYUTLARDADIR"

- Meleklerin şehrinde şeytanlar cirit atmaktadır. İsrail'in zulmü hiçbir insani mirasa sığmayacak boyutlardadır. İsrail hükümeti katletmekten, yıkmaktan başka bugüne kadar hiçbir şey yapmamıştır. Artık bir karar aşamasına, yol ayrımına gelinmiştir.

- İsrail terörü, hazmedilmesi imkansız bir sınırdadır. Böyle giderse, inanç ve insan haklarına kategorik saldırılar devam ederse, ya küresel ya da bölgesel bir savaş son tercih olarak karşımıza çıkacaktır.

- BM'nin aynı anda Filistin ve İsrail'e çağrısı ilkelliğin teyididir. Bugüne kadar BM'nin aldığı hangi karara İsrail riayet etmiştir.

"ABD ENGELSE, NATO ÜYELİĞİNİ TARTIŞMAYA AÇALIM, KÜRECİK'İ, İNCİRLİK'İ BOŞALTALIM"

B- iz gidelim, biz koşalım, hızır gibi yetişelim, gücümüzün yettiği kadar girelim, akan kanı durduralım. Huzur, istikrar ve güvenliği el birliği ile temin edelim. Kudüs'ün her karısında izimiz vardır.

- Kudüs bizi bilir, biz Kudüs'ü biliriz. ABD, bunun önünde engelse NATO üyeliğini tartışmaya açalım, Kürecik'i, İncirlik'i boşaltalım gitsin.