CiddiGazete- Cumhur İttifakı bileşenlerinden Devlet Bahçeli, İçişleri eski Bakanı Süleyman Soylu'ya sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla destek verdi.

Bahçeli, kendisinden sonra koltuğu bırakacağı isim olarak sık sık gündeme gelen Süleyman Soylu için şu ifadeleri kullandı: "Özellikle bir adli vakıa üzerinden devamlı surette eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ve bakanlık dönemine ilişkin mesnetsiz iddialarda bulunanların potansiyel bir rövanş alma gayesine heves ettikleri elbette dikkatli ve uyanık gözlerden kaçmamaktadır. Sayın Soylu 2016 yılından 2023 yılına kadar üstlendiği bakanlık sorumluluğunu layıkıyla yerine getirmiş bir devlet ve siyaset insanıdır."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın elinden çıktığı belli olan metinde Bahçeli'nin paylaşımı şöyle:

- Televizyon ekranlarında sabitleşmiş, hatta sabit ve sefil görüşleriyle temayüz etmiş bir avuç sözde uzman, yorumcu, gazeteci ve kerameti kendinden menkul yorumcu her gün toplumsal bünyeye nefret ve nifak aşısı yapmaktadır. Gerçekleri yansıtmayan, hayatın ve siyasetin akışıyla bağdaşmayan iddia, ifade ve tehlikeli isnatlar huzur ve güvenliğimizi tehdit eden bir boyut kazanmıştır.

İşte Kutlu Parti Kurucular Kurulu İşte Kutlu Parti Kurucular Kurulu

- Bu kategoride yerini alarak zehir ve zillet servisi yapanlar, üstelik husumet odağı haline gelmiş olanlar hiçbir araştırmaya gerek duymadan, hiçbir ahlaki ve insani kaygı taşımadan itibar cellatlığını meslek edinmişler, milli birlik ve dayanışma ruhunu tehlikeli ölçüde tahribe başlamışlardır. Gündeme yansıyan her meseleyi anbean çarpıtıp siyasileştiren bu hayasızlar aslında zillet ittifakının hizmetkarlığına soyunan görevli provokatörlerdir.

- Özellikle bir adli vakıa üzerinden devamlı surette eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ve bakanlık dönemine ilişkin mesnetsiz iddialarda bulunanların potansiyel bir rövanş alma gayesine heves ettikleri elbette dikkatli ve uyanık gözlerden kaçmamaktadır. Sayın Soylu 2016 yılından 2023 yılına kadar üstlendiği bakanlık sorumluluğunu layıkıyla yerine getirmiş bir devlet ve siyaset insanıdır.

- Böylesi bir vasfa haiz olması münasebetiyle, kaldı ki terörle mücadelede üstün başarılara imza atması vesilesiyle muarız cephede birikip de kuyruk acısı olanların şedit ve şekavet tonu ağır saldırılarına maruz kalmaktadır. FETÖ, PKK ve gayri meşru çevrelerle derin bağ ve bağlantıları tevsik veya teyit edilmiş köksüzlerin Sayın Soylu'yu orantısız ve onursuz suçlamaları geçmişte ne kadar doğru işlerin yapıldığını aynısıyla belgelemiştir.

- Hakkında pek çok iddianın bulunduğu bir şahsa karşı icra edilen operasyonun hitamında Sayın Soylu'nun sözde irtibat ve illiyeti bahanesiyle töhmet altında bırakılması, sürekli tahrik ve taciz cenderesinde tutulması hem şerefli bir davranış olmayıp hem de adil, hukuki ve hakkaniyetli bir muamele değildir.

"BAKANLIĞI DÖNEMİNDE KOLTUĞUNDA BİR SANİYE OTURMADI"

- Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde zillet ittifakının paydaşlarını akıllarınca parlatmaya, öne çıkarmaya, tahkim ve taltif etmeye azmetmiş işbirlikçi ve işportacı gazeteci ve yorumcuların demokrasi ve insan onuruna ileri derecede kast ettikleri her türlü izahtan da varestededir. Bunların bildikleri her neyse Cumhuriyet Savcılarının öğrenmesi, gereğini yapmaları hukuk devleti ilkesinin kaçınılmaz bir icabıdır.

- Bilmeyenler için tekrar ifade etmeliyim ki, Sayın Süleyman Soylu Türk milletine mal olmuş, bakanlığı döneminde koltuğunda bir saniye oturmayarak dağ tepe demeden dolaşmış, bölücü terör örgütüne kök söktürmüştür. Bu itibarla Milliyetçi Hareket Partisi vefanın ve siyasi ahlakın bir gereği olarak Sayın Süleyman Soylu'nun sonuna kadar arkasındadır.

SOYLU HEM MHP'YE HEM ÜLKÜCÜLERE HAKARET YAĞDIRMIŞTI

Süleyman Soylu, AKP Karabük İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada Devlet Bahçeli için "MHP'yi CHP'ye metres yaptı" demişti.

Soylu'nun ifadeleri ülkücüleri öfkelendirmiş, teşkilatlara "Sisi" vurgulu dev pankartlar asılmıştı. Süleyman Soylu, MHP'ye ve genel başkanına hakaret ettiği için kendisine tepki gösteren ülkücüleri mahkemeye vermiş ve yüklü miktarda tazminat almıştı. Soylu sık sık konuk edildiği FETÖ'nün yayın organı Samanyolu TV'de de MHP'nin misyonunu tamamladığını ve kapatılması gerektiğini savunmuştu.

Ülkücülerle yıldızı barışmayan Süleyman Soylu, zor günlerinde Devlet Bahçeli'nin desteğiyle ayakta kaldı.

Editör: İbrahim KANBUR