CiddiGazete- CHP eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine açtığı davayı kazandığını duyuran Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, "Kılıçdaroğlu'na maaşımın 7 katı tazminat ödemem için karar verildi" dedi. Çiçek, kararı veren mahkeme heyetini de hedef aldı.

"Kemal Kılıçdaroğlu'na maaşımın 7 katı tazminat ödemem için karar verildi" diyen Çiçek, yazısında şu ifadeleri kullandı:

"KENDİ YAZDIKLARIMI SORGULARDIM"

"İlk mahkemede tazminat davasını az bulan ve tazminat cezasını artıran Bölge Adliye Mahkemesi 25. Hukuk Dairesi Başkanı Fatih Akarsu, üyeler Mehmet Sadıç ve Aysun Yıldız karar imzalarına bir de 'Şu cümle iftira, şu cümle yalan diye not düşseydi' belki kendi yazdıklarımı sorgulardım.

MAHKEME HEYETİNİ HEDEF ALDI

Türkiye'de 1 günlük 'milli yas' ilan edildi Türkiye'de 1 günlük 'milli yas' ilan edildi

Bu tür kararlara muhatap olunca 'Acaba biz mi şizofrence yazıyoruz?' diye düşünmeden edemiyoruz. Acaba bu Mahkeme Başkanı ve üyeleri Türkiye'deki ve etrafındaki gelişmeleri hiç takip etmiyor mu?

Bizim CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun terör örgütleri PKK, YPG, PYD, FETÖ, DHKP-C ile ilgili sahip çıkan politikalarını eleştirmemiz ve somut örnekler vermemiz nasıl suç olabiliyor?"

BİR HAKARET DE MAHKEME HEYETİNE

Yıldıray Çiçek, yazısında tazminat ödemesine hükmeden mahkeme heyetini de hedef alarak, "Gerçekten çok merak ediyorum. Siz, siyasete veda eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu siyasi sicilini temizlemek için yargıda özel mi görevlendirildiniz?" ifadelerini kullandı.