CiddiGazete- CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal'ın vefatının üzerinden bir yıl geçti. Kasım ayında başkanlığı Özgür Özel'e kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu, yakın ekibiyle birlikte Deniz Baykal'ı mezarı başında andı.

'Kabine değişikliği' iddiası 'Kabine değişikliği' iddiası

Devlet mezarlığındaki Baykal'ın kabrine karanfil bırakan Kılıçdaroğlu, daha sonra eski başbakanlardan Bülent Ecevit ile eşi Rahşan Ecevit'in kabirlerini de ziyaret etti.

KILIÇDAROĞLU'NDAN İKİ PAYLAŞIM

Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal için yaptığı paylaşımda, "Yarım asırdan fazla süren siyasi yaşamında bizlere mücadelelerle dolu bir hayat öyküsünü miras bırakan, Türkiye Cumhuriyeti sevdalısı, değerli siyaset ve devlet insanı genel başkanım Sayın Deniz Baykal'ı aramızdan ayrılışının birinci yılında saygı, rahmet ve özlemle anıyorum" notuyla paylaştı.

Ecevit 11SKılıçdaroğlu, Ecevit çifti için yaptığı paylaşımda ise "Yaşamını sevgi ve hoşgörüyle özdeşleştirmiş değerli siyaset ve devlet insanı, 'Ne ezen ne ezilen, insanca hakça bir düzen' diyen; Kıbrıs'ın Fatihi, Türkiye'nin Karaoğlan'ı, Genel Başkanım Bülent Ecevit'in ve değerli eşi, yol arkadaşı; ressam, yazar ve siyasetçi Rahşan Ecevit'in kabrini ziyaret ettik. Yakın tarihimize derin ve değerli izler bırakan saygıdeğer Ecevit ailesine şükranlarımı sunuyor, rahmet ve özlemle anıyorum" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA KİMLER EŞLİK ETTİ

Kemal Kılıçdaroğlu'na Deniz Baykal'ın oğlu Ataç Baykal ile birlikte CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, eski CHP Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve eski Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ve eski CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar eşlik etti.