CiddiGazete- CHP büyük bir sürpriz yaparak Ankara Etimesgut'ta sinema ve tiyatro oyuncusu Erdal Beşikçioğlu'nu belediye başkan adayı gösterdi.

Bir Ankara polisiyesinde Behzat Ç. karakterine hayat veren Beşikçioğlu'nun adaylığına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın itiraz ettiği iddiaları ortaya atıldı.

"TELEVİZYONDA İZLEDİĞİM DURUMU BEN YAŞAMADIM AÇIKÇASI"

Bugün düzenlediği basın toplantısıyla seçim çalışmalarına başlayan Beşikçioğlu bu iddiaya "Televizyonda seyrettiğim durumları ben yaşamadım açıkçası. İlk defa o zaman siyaset enteresanmış dedim. Mansur Başkan'la benim hiçbir sıkıntım olamaz" diye cevap verdi.

"MANSUR BAŞKAN BENİM İÇİN BAMBAŞKA BİR YERDE..."

CHP'den Ankara'ya 3 zayıf aday CHP'den Ankara'ya 3 zayıf aday

Mansur Yavaş'tan övgüyle söz eden Beşikçioğlu toplantıda şunlar söyledi:

"Etimesgut'ta bence müthiş rüzgâr esecek. Senaryoyu biz yazacağız. Gelecekte seyrettiğimizde umarım büyük keyif alacağız. Amacım bu benim.

Bu koca bir takım işi, yalnız hiçbir şey olmaz. Umarım başarıyı hep birlikte göğüsleriz. Umarım dünyanın en keyifli 5 yılını Etimesgut'ta geçiririz.

Siyasetten gelmedim ama benim farklı disiplinlerde farklı hareketlerim ve eylemlerim var. Umarım bunlar birbirini karşılar ve bir bütünü oluşturur. Ben artık çok sıkıldım kuşakların sistemli olarak yok edilmesinden.

Şu an herkes ekonomik krizi düşünüyor ama asıl derdim yakalanması gereken genç kuşak var. Onların algıları bambaşka şekilde. Eğer bunu yakalayıp gerçekleştirirsek Ankara yeniden parlamaya devam eder.

"İKİMİZ DE ANGARALIYIZ"

Mansur Yavaş beyle biz hep görüştük. Filmler, dizler olduğu zaman gidip görüştük. Özellikle pandemide Mansur Başkan'ın yaptıkları asla unutulmaz.

Mansur Başkan'la benim bir sorunum olmaz, benim için bambaşka bir yerde.

Mansur Yavaş'ın da benim için öyle düşündüğünü düşünüyorum. İkimiz de Angaralıyız ve Angara'ya çok güzel işler yapacağız..."