CiddiGazete- TFF ile Kulüpler Birliği Vakfı temsilcilerinden oluşan "Yayın İhale Komisyonu" çalışmalarına başlarken, 2023-24 sezonu sonrası anlaşması bitecek beİN Sports'un "Sözleşmeyi iyileştirip uzatmayı düşünmüyoruz" şeklinde rest çektiği iddiaları, gözleri yayın ihalesine çevirdi.

Federasyon ve kulüpler, ihale şartnamesi ve ihale tarihi üzerinde mutabakat sağlarken toplantı sonrası futbolda önde gelen ülkelerin sağladığı yayın gelirlerinin de değerlendirildiği açıklandı.

Mourinho'nun ekibi belli oldu Mourinho'nun ekibi belli oldu

beIN Group ihaleye girmez veya girip kazanamazsa, 2024-25 sezonundan itibaren yeni yayıncı ile yola devam edilebilir. Yönetmelik gereği maçların şifreli olması gerektiği için TRT, ihaleye girmesi durumunda yeni kurulan dijital platformu Tabii üzerinden Süper Lig'i ekranlara getirebilir.

% 61.68'i Türkiye Varlık Fonu, % 25'i de Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın olan Türk Telekom da Tivibu platformuyla ihaleye girebilir.

Bir başka olasılık da Saran Group'un hakları alıp S Sport üzerinden maçları yayınlaması veya diğer platformlara pazarlaması.

EN SON 2.2 MİLYAR

BEIN Group, 2022'nin mart ayında tehdit gibi bir açıklama yapmış ve TFF'ye rest çekmişti.

2017-18'en itibaren maçları yayınlayan Digitürk adıyla yayın ihalesinde yıllık 2 milyar 100 milyon TL teklif yapılmış ancak TFF bunu reddetmişti. Ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, ihale bedelinin 2.2 milyar TL olduğunu duyurmuştu.

Editör: İbrahim KANBUR