CiddiGazete- Kan donduran olay, Beyoğlu Keçeci Piri Mahallesi Ufuk Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, uyuşturucu bağımlısı Abdullah Ç.'yi ailesi tedavi olması için ikna etmeye çalıştı. Daha sonra baba Mesut Ç., astsubay yeğeni Mehmet Ç.'yi eve çağırdı.

KUZENİNİ BIÇAKLADI, SİLAHLA BABASINI VURDU

Amcasının evine gelen Astsubay Mehmet Ç. de kuzeni Abdullah Ç. ile konuşmaya başladı. Uzun süre ikna olmayan ve ailesini tersleyen Abdullah Ç. bir anda sinirlenerek cinnet geçirdi. Bunun üzerine baba Mesut Ç. diğer odaya kaçarken, astsubay Mehmet Ç. cinnet geçiren kuzeni Abdullah Ç. ile salonda kaldı.

Abdullah Ç. kaptığı bıçakla astsubay kuzeni Mehmet Ç.'yi salonda göğsünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Kanlar içinde yere yığılan Mehmet Ç.'nin belinden silahı alan Abdullah Ç. evde sağa sola ateş etmeye başladı. Kurşunların isabet ettiği baba Mesut Ç. de olay yerinde hayatını kaybetti.

ÖZEL HAREKAT OPERASYON DÜZENLEDİ

İmam camide basıldı, ortalık karıştı İmam camide basıldı, ortalık karıştı

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. İçeride hedef gözetmeden ateş eden Abdullah Ç. polis ekiplerine direnmeye devam etti. Bunun üzerine olay yerine gelen özel harekat polisleri yaptıkları operasyon ile Abdullah Ç.'yi etkisiz hale getirdi.

Eve giren sağlık ekipleri baba Mesut Ç.'nin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Göğsünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Mehmet Ç. ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Mehmet Ç. tedavi altına alınırken hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.