CiddiGazete- Süper Lig'in 14'üncü hafta mücadelesinde Ankaragücü ile Beşiktaş, Başkent'te oynanan maçta 1-1 berabere kaldı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında hem mücadeleyi, hem de siyah beyazlı kulübün kongresini değerlendirdi.

Göreve geldiğinden bu yana 3'ünü maçına çıktığını belirten Rıza Çalımbay, bir seri yakalamak istediklerini belirterek, "Bu maçta puan aldık. Puan puandır. Bana göre deplasmanda alınmış bir puandır. Futbolculuk ve antrenörlük dönemim olsun her zaman Ankaragücü deplasmanı çok zor bir deplasmandır. Kolay maç kazanamazsınız. Çok mücadele etmeniz gereken bir deplasmandır. Atmosfer çok güzeldi. Her iki yarıda da iyi şeyler yaptık" dedi. Rıza Çalımbay'ın değerlendirmeleri şöyle:

"KANAT OYUNCUMUZ YOK"

- Kendi hatamızdan bir gol yedik. İkinci yarıda hem oyuncu değişikliği hem de taktik olsun arkadaşlarımızı oynattık. Golü de bulduk. Pozisyonlarımızı artırdık.

Galatasaray rahat kazandı Galatasaray rahat kazandı

- Bazen kendi kalemizde sıkıntılar yaşadık. Sakat arkadaşlarımızdan dolayı sıkıntılar yaşadık. Hedefimiz kesinlikle 3 puandı.

- Geriden gelip golü atmak ve puan almak iyi bir şey. Ben bu takıma gelirken zorlukları biliyordum ama ne antrenörlük ne de futbolculuk hayatımda bu kadar sakat olan bir oyuncu grubu görmedim. Şu anda bile 10 kritik oyuncumuz sakat.

- Kesinlikle kazanmamız gereken bir maç. Önümüzdeki hedef kendi taraftarlarımızın önünde Fenerbahçe maçını kazanmak.

- Hiç kanat oyuncumuz yok. Eğer doktor arkadaşlarımız bize bir iki tane oyuncu verirlerse çok farklı bir maç olur. Kazanmak için her şeyi yapacağız. Puan farkını 8'e indireceğiz.

"BANA GÖRE ZAMANSIZ BİR KONGRE OLDU"

Çalımbay, Beşiktaş'ta yaşanan seçim heyecanıyla ilgili soruya da şöyle cevap verdi: "Her iki tarafa da hayırlı olsun. Bana göre zamansız bir kongre oldu ama son zamanlardaki en büyük kongre oldu. Büyük bir katılım olmuş. Birlik ve beraberlik içinde çok iyi çalışacağıma inanıyorum. Hangi aday seçilirse seçilsin. Onlar da Beşiktaşa katkı sağlayacaklar. Seçim bittikten sonra tahminime göre her şey çok daha güzel olacak."