Sigaraya 8 TL zam yolda Sigaraya 8 TL zam yolda

CiddiGazete- Düşük emekli maaşlarına zam yerine bir kereye mahsus 5 bin lira ödenmesiyle ilgili yeni bir adım daha atıldı.

Çalışan emeklileri ikramiye dışında tutan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tepkiler üzerine karar değiştirdi.

Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda çalışan emeklilere ikramiye verilmesi hakkında şunları söyledi:

- Emeklilerimizin yükünü hafifletmek amacıyla geçen ay bir defaya mahsus 5 bin liralık ilave ödeme kararı almıştık. Bununla ilgili kanun teklifimiz meclisimizin onayından geçti ve 10 milyon 430 bin çalışmayan emeklimizin hesabına 5 bin liralık ödemeleri yatırıldı.

"İÇİMİZE SİNMEDİ"

- Açıkçası emeklilerimizin bir kısmının dışarıda bırakılması şahsen bizim de içimize sinmeyen, bizim de hakkaniyetli bulmadığımız bir durumdu.

- Dahası bunun çiftçi ve esnaf emeklilerimizin içinde yer aldığı diğer tüm emeklilerimizde bir gönül kırgınlığına sebep olduğunu üzüntüyle müşahede ettik.

- Pazartesi günkü kabine toplantımızda çalışma ve maliye bakanlarımıza gerekli düzenleme ve düzeltmelerin süratle yapılması talimatını verdim.

"TEKLİFİ MECLİS'E SUNACAĞIZ"

- Bakanlarımız hazırlıklarını bugün itibariyle tamamladılar. İnşallah önümüzdeki hafta ilgili kanun teklifini meclisimize sunacağız.

- İlk düzenlemeden yararlanamayan çiftçi ve Bağkur'lu esnaf emeklilerimiz başta olmak üzere 4 milyon 689 bin emeklimizin de tek seferlik 5 bin lira ödeme imkanından faydalanmalarını sağlayacağız.

Editör: İbrahim KANBUR