CiddiGazete- Yerel seçim çalışmaları için genel merkezdeki toplantılarını sürdüren CHP'de bugün merkez yönetim kurulu ve parti meclisi (PM), CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığında toplanacak.

Toplantılar sonrası CHP yine birçok il ve ilçe için adaylarını açıklayacak. Parti, gelecek hafta İstanbul'da elinde olmayan ve az farkla kaybettiği ilçelerde adaylarını belirlemeyi ve İstanbul'da kampanyasını Aralık ayı bitmeden resmen başlatmayı istiyor.

Kurmaylar, CHP'nin az farkla kaybettiği Üsküdar ve Zeytinburnu gibi ilçelerde adayları önceden açıklayarak çalışmalara daha hızlı başlamak istendiğini aktarıyor.

"KRİZ İÇERİSİNDELER"

Bu hafta yapılacak PM toplantısı sonrası Adana, Mersin gibi büyükşehirlerde mevcut başkanların yeniden aday olduğunun açıklanabileceği belirtiliyor. İktidarın adaylarını yeni yıla bıraktığı konuşulurken CHP kanadı "İktidarın özellikle büyükşehirler için bir aday bulma krizinde olduğunu görüyoruz" yorumları yapıyor.

Akşener'in fotoğrafı indirildi Akşener'in fotoğrafı indirildi

Parti kurmayları da seçmenlerin hassasiyetini gözeterek İyi Parti'yle ilgili tartışmalarla ilgili yorum yapmamaya da özen gösteriyor ve "Hedef tabanda birlik" sloganını yineliyor. PKK terör örgütü eksenli Dem Parti'nin "kent uzlaşısı" önerisi ve "müzakereye açığız" açıklamasının ise MYK toplantısında değerlendirilebileceği konuşuluyor.