AKP'den MHP'yi yıpratma harekatı AKP'den MHP'yi yıpratma harekatı

CiddiGazete- İyi Parti Meclis Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan askerler için TBMM'yi ortak bildiri yayımlamaya davet etti. İyi Parti'nin önerisini MHP, AKP ve Saadet Partisi grupları kabul etti.

CHP ve Dem Parti, şehitler için ortak bildiri yayımlanmasını farklı gerekçelerle haftaya ertelenmesini isteyerek reddetti.

4 PARTİDEN ORTAK BİLDİRİ

TBMM'de AKP, MHP, İyi Parti ve Saadet Partisi'nin imzaladığı bildiride PKK terör örgütünün saldırıları kınanarak "Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır" denildi.

CHP ve Dem'in imzalamadığı bildiride şunlar kaydedildi:

"Bölücü terör örgütü PKK tarafından iki gündür gerçekleştirilen hain terör saldırıları neticesinde 12 vatan evladımızı kaybetmiş bulunmaktayız. Milletimizin başı sağ olsun. Bu menfur saldırılarda şehit düşen kahraman askerlerimize Cenabıallah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabır, yaralılarımıza acil şifa diliyoruz.

Bizler, TBMM'de, bildiride imzası bulunan siyasi parti grupları olarak, birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz."

ÖZGÜR ÖZEL'DEN BİLDİRİ AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in ortak bildiriye imza atılmamasıyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

Hükümet Milli Savunma Bakanı aracılığıyla derhal siyasi parti gruplarını ve Meclis'i bilgilendirmelidir.

Yaşanan terör saldırısı ile ilgili başta şehit sayısı olmak üzere dolaşan endişe verici bilgiler hakkında derhal bu bilgilendirmeyi talep ediyoruz.

Mehmetçiğin can güvenliği, yaralılarımızın durumu baş kaygımızdır. Bu hususta sorumlulara görevlerini önemle ve aciliyetle hatırlatıyoruz

Buradan ilan ediyorum ki; bu bilgilendirme yapılmadan, sorularımıza yanıt almadan ve ikna olmadan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin altında imzası olan hiçbir bildiriye imza atmayacağız.

Milli yası, Suudi Arabistan Kralı'nın ölümünde ilan edenlerin aklına bugün milli yas ilan etmek gelmemektedir.

Milli yas ilan ederler mi bilmiyorum ama milletimiz kendi yasını ilan etmiştir.

Hepimizin Başı Sağolsun!