CiddiGazete- "Cübbeli Ahmet" diye tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, "Çocuklarınızı imam hatibe, ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin" demişti. Cübbeli Ahmet, çocukların düz liseye gitmeleri durumunda daha az hasarlı çıkacağını ifade etmişti.

Eylem Tok'u Türk kurye yakalattı Eylem Tok'u Türk kurye yakalattı

Cübbeli Ahmet, katıldığı canlı yayında İmam Hatip okulları için söylediği sözler üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tartışma yaşadıklarını açıkladı.

"ÇOK SİNİRLİ DEDİLER DEDİM BEN DE SİNİRLİYİM"

CNN Türk'te program esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan telefon aldığını ifade eden Cübbeli Ahmet, yaşananları şöyle anlattı:

"İmam hatip konusunda aradı beni. Dediler çok sinirli dedim olsun ben de sinirliyim. Çok açık konuşamam ama 15 dakika konuştuk. Böyle konuşursan 1 milyon 300 bin imam hatipli var bunlar seni sevmez dedi. Sevmesinler dedim. Ben kimse tarafından sevilmek beğenilmek için konuşmuyorum. İfadem aşırıya kaçmış olabilir ama FETÖ işinde de 2009'da bunlar dini batıracak derken fitne çıkarıyorsun Ahmet efendi dediler sonra haklı çıktığım gibi burda da bir ön alınsın demek istedim. Yav dedi bir Ahmet Hakan gibi imam hatiplinin programında nasıl böyle konuşuyorsun sen böyle dedi. Ben doğru bildiğimi herkesin programında konuşurum dedim."

Editör: İbrahim KANBUR