CiddiGazete- Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, dün Bursa’da gerçekleştirdiği “sohbet toplantısı”nda Brezilya seçimleri ve ekonomik krize ilişkin görüşlerini de açıkladı.

Brezilya’da aşırı sağcı rakibi Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’yu yenerek üçüncü kez başkan seçilen solcu lider Luiz Inaciao Lula da Silva’nın (Lula) zaferini Türkiye’de sevinçle karşılayanları eleştiren Cübbeli Ahmet özetle şunları söyledi:

“Brezilya’da solcular kazanıyor, buradaki solcular seviniyor, ‘Yakında biz de kazanacağız’, nah kazanırsınız. Siz Brezilya’nın solcusu gibi değilsiniz ki, sizde her yol var. HDP’cilik var, PKK’cılık var, DHKPC’lik var... Ondan sonra solcuyuz, solcuyuz...

Sosyalistim, mosyalistim. Sosyalistsen bir ekmeği yarıya böl de komşuna ver. Ben de diyeyim ki, 'Fakire fukaraya acıyor.' Sen olmuşsun eşkıya, evinde bomba çıkıyor. Milleti öldürecek, sosyalist olmuş. Bana mı yutturacaksınız?”

Kürşad Yılmaz'dan Aykaç'a: Mezarınız olur Kürşad Yılmaz'dan Aykaç'a: Mezarınız olur

'KAYNAMAYAN TENCERE' UYARISI

Sözlerinin devamında ekonomik kriz konusuna değinen Cübbeli Ahmet, “Bizim millet kimseye benzemez, değişik bir millet. Ama tencere, sıkıntı yapar yani. Bizim millette tencere sıkıntı yapar. ‘Hoca, kaynamıyor’ der yani. ‘Biraz da gavurlar gelsin iktidara’ der mesela. Bizim millet böyledir” diye konuştu.