CiddiGazete- Devletten çifte maaş alan AKP'liler kervanından, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in basın danışmanı da çıktı.

Sibel Tokgöz, Şimşek'in basın danışmanlığı görevinin yanında, "Borsa İstanbul, Takas İstanbul ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği" tarafından kurulan Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.'nin (MKK) yönetim kurulu üyesi.

3 Ağustos tarihinde MKK'daki görevine atanan iletişim fakültesi mezunu Tokgöz'ün ekonomi eğitimi bulunmuyor.

Tokgöz’ün danışmanlık ve yönetim kurulu üyeliğinden aldığı maaşın yaklaşık 200 bin TL olduğu öne sürüldü.

Sibel Tokgöz'ün MKK'nın internet sitesinde yer alan biyografisi de dikkat çekici.

2008'de bakanlıkta basın danışmanlığına başlayan Tokgöz, bugüne kadar bu görevinin yanında kendi alanıyla ilgisi olmayan elektrik üretiminden denizcilik işletmelerine kadar çok farklı kamu şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Sibel Tokgöz, 2009-2013 döneminde Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş., 2013-2015 döneminde Türkiye Denizcilik işletmeleri A.Ş., 2015-2018 döneminde de Ziraat Teknoloji A.Ş. yönetim kurulu üyesi olarak atandığı için yıllardır çift maaş alıyor.

Ayrıca Tokgöz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in basın danışmanı olduğu halde Merkez Bankası'nın basın birimini kontrol altında tutuyor.

"ŞAHSIMA ÖZEL DEĞİL"

Asgari ücret toplantısı ne zaman Asgari ücret toplantısı ne zaman

Sibel Tokgöz, çift maaş aldığını kabul ederek şu açıklamayı yaptı: "200 bin TL abartılı bir rakam. Yönetim kurulu üyeliği yaptığım şirketlerde iletişimle alakalı fikirlerimiz soruluyor ve oralarda güzel işlere de imza atıyoruz. Yaptıkları işlerin kamuoyuna yansıması ve alacakları kararların yansımasının nasıl olacağı ile alakalı fikirlerimiz soruluyor. 2008’den beri şirketlerde görev alıyorum. Bu (çift maaş) sadece benim şahsıma özel değil."

(Birgün)