CiddiGazete- CHP'nin Parti Meclisi toplantısında Lal Denizli sürprizi yaşandı. Ünlü teknik direktör Mustafa Denizli'nin 32 yaşındaki kızı Lal Denizli, Urla'dan aday adaylığı başvurusu yaptı ancak Çeşme'den aday gösterildi.

"ÇEŞME'DE YAPACAK ÇOK VE BÜYÜK İŞLERİMİZ OLACAK"

'Kabine değişikliği' iddiası 'Kabine değişikliği' iddiası

CHP'nin adaylık kararından sonra sosyal medya hesabından ilk açıklamasını yapan Lal Denizli şu ifadeleri kullandı: "Yola çıkıyoruz. Kıymetli yol arkadaşlarım, değerli örgütüm ve dostlarım;

18 yaşında kapısından girdiğim ve 14 senedir gururla mücadele ettiğim yüzyıllık köklü partimden yeni bir yola adım atıyorum. Baba ocağım, bütün çocukluğum, gençliğim, ailem, biricik memleketim Çeşme Belediye Başkanlığı için genç bir kadın arkadaşınız, İzmirli bir hemşehriniz, emektar bir yol arkadaşınız olarak adaylık yürüyüşüne başlıyorum. Güzel memleketim İzmir ve Çeşmemiz için hayalini kurduğum bir hizmet ve kent yönetimi anlayışı var. Katılımcı bir anlayışla yöneteceğimiz Çeşme’de yapacak çok ve büyük işlerimiz olacak. Gecesini gündüze katarak bu kent için çalışacak bir yol arkadaşınız olarak, adaylık açıklamamda sizleri yanımda görmekten ve desteğinizle onurlamaktan mutluluk duyacağım. Hepinize şimdiden teşekkür ederim."

LAL DENİZLİ KİMDİR?

İzmir'de CHP Gençlik Kolları'nda aktif olarak çalışan Lal Denizli, Pierre Loti Fransız Lisesi'nin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü'nü bitirdi, ardından da uluslararası ilişkiler yüksek lisansı yaptı.