CiddiGazete- Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir'de gazetecilerle bir araya gelerek yerel seçimlerde izleyecekleri yol haritasını paylaştı.

Rafet Vergili'den pavyon çıkışı Rafet Vergili'den pavyon çıkışı

Destici, bir gazetecinin "Yerel seçimlerde partiniz nasıl bir yol haritası izleyecek" sorusunu şöyle cevapladı:

“Türkiye’nin her bölgesinde, ilinde, ilçesinde, beldesinde kendi adaylarımızı çıkaracak şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz ve buna da hazırız. Teşkilat olarak da kadro olarak da aday olarak da buna partimiz hazırdır. Bunu en son genel seçimlerde de gösterdik. 81 ilin tamamında kendi milletvekili adaylarımızla seçime katıldık ve arkadaşlarımız da kendi gücümüz nispetinde güzel bir çalışma gösterdiler. Tabii potansiyelimiz daha yüksek ama potansiyelimizin karşılığını bu seçimde alamadık. İnşallah yerel seçimlerde aldığımız oyu en az üçe, dörde katlayacağımıza yürekten inanıyorum.

'İTTİFAK RUHU'

Diğer taraftan da tabii biz Cumhur İttifakı'nın bir parçasıyız. Elbette ki Cumhur İttifakı'nın ruhuna da uygun hareket edeceğiz. O ruh nedir? O ruh, devletin varlığı, ülkenin bütünlüğü, milletin istiklali ve istikbali noktasında üzerimize ne düşerse biz onu bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yapacağız. Tabii bazı şehirlerle ilgili işbirliği noktasında birtakım görüşmeler yapılabilir mi? Elbette yapılabilir. Şu anda yapılmış ya da neticelenmiş bir görüşme yoktur.”

İYİ PARTİ'NİN DURUMU

Türkiye gazetesinin aktardığına göre Destici, “İyi Parti'nin Cumhur İttifakı'na katılacağı yönünde söylentiler var. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusunu şöyle cevapladı:

“Geçtiğimiz genel seçimlerde de ben aslında İyi Parti'nin Cumhur İttifakı içerisinde yer alması gerektiğini ifade etmiştim. Eğer İyi Parti, Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girmiş olsaydı bugün yaşananlar kendileri, kendi partileri ve kendi bulundukları ittifak açısından yaşanmamış olurdu. Biz kendilerini defaten uyardık ama o zaman kulaklarını kapattılar, bildikleri yolda devam ettiler.

'HERKES ETEĞİNDEKİ TAŞI DÖKÜYOR'

Ama seçim bittikten sonra, şu anda herkes orada eteğindeki taşı döküyor. Şu anda en çok eteğinde kimin taş birikmiş diye bakıyoruz. İyi Partililerin eteğinde çok taş birikmiş. Şu anda onlar inanılmaz bir şekilde Millet İttifakı'na, Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı’na, adaylarına yönelik her şeyi söylüyorlar ve seçimin kaybedilmesinin sorumlusu olarak da Kemal Bey'i, Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve onların kadrolarını görüyorlar.

Bu saatten sonra da Cumhuriyet Halk Partisi’yle tekrar yerel seçimlerde bir ittifak yapabilirler mi? Bütün bu yaşananlara ve İyi Parti'nin ortaya koyduğu bu zikzak siyasetine baktığımda her şey olabilir diye görüyorum.

CUMHUR İTTİFAKI'NA DAVET

Bir kere daha genel seçimlerde yaptığımız çağrıyı yapıyoruz. Biz elbette ki İyi Parti'nin Cumhur İttifakı içerisinde yer almasını arzu ederiz. Bu sadece yerel seçimlere mahsus bir şey değil. Biz, Türk devletinin varlığını daha güçlü bir şekilde devam ettirmesi, ülkenin bütünlüğünün muhafazası ve Türkiye'nin gelişmesi, büyümesi, milletin kardeşliği açısından milli, manevi hassasiyetleri yüksek olan, devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milleti önceleyen herkesin bir araya gelmesini arzu ediyoruz."