CiddiGazete- 5 Mayıs'ta Said Kürdi'nin kitaplarının Diyanet tarafından basılacağını gündeme geldi. Eski AKP milletvekili Said Yüce ile görüşen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Kürdi'nin "Lem'alar" ve "Asa-yı Musa" kitaplarının ilk defa basılması, mevcudu biten Kürdi kitaplarının da yeniden basılması için talimat verdiği belirtildi. Jet hızıyla yerine getirilen talimat sonucu Türkiye Diyanet Vakfı, ilk olarak "Asa-yı Musa" adlı kitabı yayına hazırladı.

Esenyurt'taki tacizci tutuklandı Esenyurt'taki tacizci tutuklandı

Kitabın, 14 Mayıs seçimlerinden iki gün önce baskıya girmesi dikkat çekti. Bu sırada Sakarya'da Nurculara ait bir medreseyi ziyaret eden Erbaş, burada "Risalei Nur" dersine katıldı. Nurculara yönelik seçimlerden önce atılan adımların, seçimlerden sonra da hızlandığı ortaya çıktı. Diyanet Vakfı Yayınları, Nursi'nin üç kitabının daha baskıya alındığını duyurdu.

SEKİZ KİTAP RAFLARDA

Diyanet Vakfı Yayınları'nın 4 Ekim'de sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda "Risalei Nur külliyatından Mesnevi Nuriye, Sözler ve Mektubat, kâinat mektubunu okumak isteyenler için raflardaki yerini aldı" ifadeleri yer aldı. Kitap satışının yapıldığı internet sitesinde ise Nursi'nin sekiz kitabının satıldığı görüldü. Yeni basılan üç kitap dışındaki beş kitabın ise eski kitapların yeniden basımı olduğu ifade edildi.

(Cumhuriyet)