Karantinayı ihlal etti kurşuna dizildi!

Asya medyası, Kuzey Kore'de coronavirüs tedbirlerini ihlal eden bir kişinin halka açık bir şekilde kurşuna dizerek infaz edildiğini aktardı

Karantinayı ihlal etti kurşuna dizildi!

CiddiGazete- Dünyanın en izole ülkelerinden Kuzey Kore'de, kapalı Çin sınırında kaçakçılık yapmakla suçlanan kişinin, coronavirüs tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle, halka açık bir şekilde kurşuna dizilerek infaz edildiği öne sürüldü.

Asya medyasında yer alan haberlere göre, ölüm cezasına çarptırılan 50 yaşlarındaki kişinin Çinli iş ortaklarıyla kapalı olan sınırdan kaçakçılık yaptığı iddia edildi.

Kuzey Kore yönetiminin, sınır muhafızlarını kontrol etmek ve kaçakçılık yapmadıklarından emin olmak için muhafızları denetleyen özel birimler görevlendirdiği belirtildi.

Kuzey Kore resmi olarak ülkede coronavirüs (Covid-19) vakası olmadığını iddia ediyor.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un tarafından devreye alınan karantina önlemleri kapsamında sınırdaki görevli askerlere Çin sınırından izinsiz girenleri vurma emri verildi.

Güney Kore istihbarat teşkilatı NIS, geçen hafta Kim'in Pyongyang'da bir tecrit emri verdiğini ve virüsü uzak tutmak için denizde balık tutmayı yasakladığını söyledi.

İstihbarat yetkilileri, Kim'in salgın tedbirlerini ihlal edenlere karşı 'aşırı öfke' gösterdiğini ve 'mantıksız önlemler' aldığını ifade etti.

YORUM EKLE