Engellilere 65 bin TL hibe desteği

Kendi işini kurmak isteyen engellilere sağlanan hibe desteği 50 bin TL'den 65 bin TL'ye çıkarıldı. 2020 yılı ikinci dönem hibe desteği başvuruları başladı

Engellilere 65 bin TL hibe desteği

CiddiGazete- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini kurmak isteyen engellilere sağlanan hibe desteğini 65 bin TL’ye çıkardıklarını, 2020 yılı 2. dönem hibe desteği başvurularının başladığını duyurdu.

kendi işini kurmak isteyen engellilerin 2014 yılından bu yana desteklendiğini ifade eden Bakan Selçuk, “Bu kapsamda, 2 bin 291 engellimizin kendi işini kurma projesine 96 milyon 944 bin TL hibe desteği sağladık” dedi.

50 bin TL olan engelli kendi işini kurma hibe destek tutarının 65 bin TL’ye yükseltildiğini belirten Selçuk, hibe desteğinden yararlanmak isteyen engellilerin projeleriyle 17 Temmuz 2020 tarihine kadar İŞKUR İl Müdürlüklerine başvurmaları gerektiğini söyledi.

‘İŞE ENGEL YOK’

Zehra Zümrüt Selçuk, “Bakanlık olarak 'iş’e engel yok' diyerek yola çıktık. Engellilerimizin kendi işlerini kurmalarına yönelik projeler, mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması, engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojileri, korumalı işyeri desteğine yönelik projelere destek vereceğiz. Bu desteğin amacı, engellilerimizin kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak. Verdiğimiz hibelerle engellilerimizin hayallerine destek olmaya devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

Proje sunmak isteyen vatandaşlar "iskur.gov.tr" adresinde “Duyurular” bölümünde yayımlanan başvuru rehberi ve formuna göre hazırlayacakları projeleri 17 Temmuz 2020 tarihine kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize elden veya posta yoluyla teslim edebilecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 20:39
YORUM EKLE