CiddiGazete- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 Şubat'ta Hatay'da yaptığı konuşmada "Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı" demişti.

İKİ GÜN SONRA GERİ ADIM

Tepki çeken sözlerin ardından Erdoğan iki gün sonra Kahramanmaraş'ta "Hükümet olarak biz, hangi partiden olduğuna bakmaksızın tüm belediyelere bütçeden alması gerekenleri eksiksiz gönderdik, gönderiyoruz" ifadelerini kullandı.

MUHALEFETİ SUÇLAMIŞTI

İyi Parti'den bir istifa haberi daha İyi Parti'den bir istifa haberi daha

Erdoğan, 11 Şubat'ta Tekirdağ'da yaptığı açıklamada ise "Bizde 'Oy yoksa hizmet yok' deyip milleti açık açık tehdit etmek olmaz" ifadesini kullanarak muhalefeti suçlamıştı.

BU KEZ ORDU'DA BENZER SÖZLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak Ordu mitinginde çelişen açıklamalar yaptı. Erdoğan "Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak doğalgaz yok" ifadelerini kullandı.

Altınordu, Aybastı, Fatsa, Gülyalı, Korgan, Kumru, Perşembe ve Ünye'ye doğal gaz arzını sağladıklarını söyleyen Erdoğan, "Önümüzdeki dönemde Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz ve Ulubey'i de doğalgaza kavuşturacağız. Yani bizim olmadığımız bir büyükşehir belediyesi kusura bakmayın, açık konuşuyorum, doğalgazı nasıl getirecek? Biz varsak doğalgaz var. Biz yoksak doğalgaz yok" şeklinde konuştu.

"ELİ İŞTE, GÖZÜ OYNAŞTA OLANDAN HAYIR GELMEZ"

Erdoğan ayrıca adaylık tartışmalarına ilişkin "Siyasetin namusu var. Evvela adayı olduğun partiye sadakat göstermen gerekir. Eli işte gözü oynaşta olanlardan ne partilerine ne de şehirlerine hayır gelir. Sadece partimizle, ittifakımızla yol yürüyenlerden mesulüz. Ne diyor 'Ben seçimi kazanacağım, ondan sonra AK Parti'ye geçeceğim.' Bizim onlarla işimiz yok" dedi.