CiddiGazete- YSK'nın Hatay seçimleriyle ilgili CHP'nin yaptığı bütün itirazları reddetmesiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz zaten inanmıştık. YSK nihai kararını verdi, artık malum tiplerin müracaatları bir netice vermeyecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son olarak 6 Şubat depreminin yıl dönümü öncesi gittiği Hatay'da, seçim öncesi halka adeta gözdağı verdiği konuşması büyük tepki çekmişti.

Kentin AKP yönteminde olması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı" demişti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partililer ve belediye başkanlarıyla birlikte Yüksek Seçim Kurulu'na Hatay'daki seçim sonucuna ilişkin dün itiraz başvurusu yaptı.

Bugün CHP'nin Hatay adayı ve eski Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'la birlikte yeniden YSK önünde toplanan CHP'nin itirazı, YSK tarafından reddedildi.

Bahçeli'den '31 Mart' yorumu Bahçeli'den '31 Mart' yorumu

Hatay Büyükşehir Belediyesi AKP adayı Mehmet Öntürk tarafından yönetilecek.

Türkiye Kore Dostluk Geçici Konaklama Merkezi'nde düzenlenen iftarda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin Hatay'dan telefonla aradığı Erdoğan, şunları söyledi:

"MALUP TİPLERİN MÜRACAATLARI NETİCE VERMEYECEK"

- Sevgili Hataylı kardeşlerim, bugün malum Yüksek Seçim Kurulu Hatay'la ilgili nihai kararını verdi ve bundan sonraki süreç içerisinde artık bu malum tiplerin yapacakları yanlış yollar, müracaatlar, herhangi bir netice de veremeyecektir.

- Sizler azmettiniz, karar verdiniz ve bunun neticesinde de Hatay'da Mehmet kardeşimiz kesin kararla seçimi kazanmış oldu.

- Biz zaten inanmıştık ve artık Hatay'ın bu karanlık günlerini geride bırakmanın huzuru içerisindeyiz.

- Bundan sonraki süreçte gerek Cumhurbaşkanı olarak şahsım, gerek kabinem, gerekse Cumhur İttifakı olarak inşallah Hatay'a olan hizmetlerimizi çok daha kararlı bir şekilde arttıracağız, geliştireceğiz ve geçmişte nasıl Hatay'a hizmetler vermişsek, bu hizmetleri bundan sonra da devam ettireceğiz.

- Bayramdan sonra inşallah şahsım da heyetimle beraber bir Hatay ziyareti yapacağız. Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum.