CiddiGazete- Rauf Tamer, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede 86 yaşında yaşamını kaybetti.

64 yıldır gazetecilik yapan Rauf Tamer, uzun yıllardır da gündemdeki konuları Posta Gazetesi'ndeki köşesinde değerlendiriyordu.

SON YAZISI BUGÜN YAYINLANDI

Rauf Tamer'in kalp krizi geçirmeden hemen önce kaleme aldığı bugünkü Posta Gazetesi'nde "Lanetleyerek" başlığıyla yayımlanan son yazısı şöyle:

"Fotoğraflara bakamıyorum. Soykırım haberlerini dinleyemiyorum. Yazı yazmak üzere masaya oturduğumda sinirden titriyorum... Ulan ben ne biçim gazeteciyim diye söyleniyorum... Vallaha bu olay beni hasta etti. Çok sevdiğim müzik sesine bile dayanamıyorum.

Yılların birikimi olsa gerek... Bu zulüm yeni değil ki... Yıllardır var... Var ama bu derece şerefsizce olanını hiç görmemiş ve duymamıştık. Filmlerde bile rastlamadık... Kitaplarda bile okumadık. Bu nedir böyle? Muasır medeniyet midir? Bu mudur sahi? Şampiyon Amerika. Uzay fatihi.

Netanyahu zihniyeti bir de Türkiye'ye laf atıyor. Yahudi vatandaşlarımıza Türkiye'yi terk etmelerini telkin ediyor. Bizden tek çivi sökemez... Tek Yahudi vatandaşımız bile Türkiye'yi terk etmez... Ama biz İsrail'deki Yahudilere "Orada hayatınız tehlikede, buyurun Türkiye'ye" desek, büyük bir deplasman başlar. Deneyelim mi?"

Sinan Ateş davasında flaş gelişme Sinan Ateş davasında flaş gelişme

RAUF TAMER KİMDİR?

Gazeteci, yazar Rauf Tamer ilköğrenimini Gemlik'te, ortaöğrenimini Bursa ve İstanbul'da tamamladı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Yükseköğrenimi sırasında Cumhuriyet Gazetesi'nde spor muhabirliğiyle başlayan gazeteciliğini Ekspres, Tasvir, Yeni İstanbul'da sürdürdü.

1968'den sonra Tercüman Gazetesi'nin "Sözün Kısası" köşesinde yazdı. Uzun bir süre de Sabah Gazetesi'nde çalıştı. Tamer, uzun yıllardır da gündemdeki konuları Posta Gazetesi'ndeki köşesinde değerlendiriyordu.