Dr. Baki Dökme Hak'ka yürüdü

Ülkücü camianın tanınan isimlerinden Dr. Baki Dökme, bu akşam vefat etti. Uzun süredir tedavi gören Dökme, Başbuğ Alparslan Türkeş döneminin unutulmaz isimlerindendi

Dr. Baki Dökme Hak'ka yürüdü

CİDDİGAZETE

Türk milliyetçisi ve Akapunktur Uzmanı Dr. Baki Dökme, bu akşam hayatını kaybetti. Uzun süredir kanser tedavisi gören Dökme'nin vefat haberi, ülkücü camiayı yasa boğdu.

Dr. Dökme, sosyal medya hesabından en son paylaşımını 10 Temmuz'da yapmış ve "Yazamıyorum arkadaşlar. Çok bitkinim. Herkese selam" demişti.

SON YOLCULUĞUNA BUGÜN UĞURLANACAK

Baki Dökme, son yolculuğuna bugün uğurlanacak. Ailesinin yaptığı açıklamaya göre; Dökme'nin cenaze namazı, bugün (salı) Bahçeşehir İskilipli Atıf Hoca Camii'nde, ikindi namazını müteakip kılınacak.

DR. BAKİ DÖKME KİMDİR?

1947 yılında Mersin'in Silifke ilçesinde doğdu. 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni bitirdi.

1975-78 ve 1980-84 yılları arasında Almanya’da anestezi ihtisası ve akupunktur öğrenimi gördü. Türkiye'ye döndüğü 1984 yılından beri İstanbul’da akupunkturla ilgili çalışmalarına devam etmektedir.

Akupunktur Üst Komisyon Üyeliği yaptı. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Akupunktur Yönetmeliği'nin hazırlanmasında katkıda bulundu.

Çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri var. Akupunktur kurslarında öğrenim kitabı olarak kullanılan Kulak Akupunkturu I, Kulak Akupunkturu II, Kulak Akupunkturu III ile; Sorularla Akupunktur ve Sohbetlerim adlı kitapçıkları mevcuttur.

İstanbul Akupunktur Derneği’nin yayın organı olan Akupunktur Dergisi’nin genel yayın müdürlüğünü yürüttü. Aynı zamanda İstanbul Akupunktur Derneği’nin Kurucu Üyesi ve Genel Sekreteri'dir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 14:53
YORUM EKLE