Hatay Reyhanlı’da patlama: 3 ölü

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bir araçta patlama meydana geldi. Patlamada iki kişi hayatını kaybederken, bir kişi de ağır yaralandı. Yaralanan şahıs da kaldırıldığı hastanede öldü

Hatay Reyhanlı’da patlama: 3 ölü

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bir araçta patlama yaşandı. Reyhanlı Kaymakamlığı'na yaklaşık 750 metre uzaklıkta meydana gelen patlamada üç kişi hayatını kaybetti. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis sevkedildi.

‘TERÖR BAĞLANTISI OLABİLİR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(Reyhanlı'daki patlama) Şu andaki tespitler, daha çok terörle bir bağlantısı olabilir istikametinde" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'daki konutundan Üsküdar'daki Hz. Ali Camisi'ne geçti.

Cuma namazını burada kılan Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak eşlik etti.

Çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplayan Erdoğan, "(Reyhanlı'daki patlama) Araçta bomba olduğu belli, onun patlaması neticesinde İçişleri Bakanımın verdiği bilgiye göre 3'ü de ölmüş" bilgisini verdi.

YENİ PARTİ İDDİALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni parti iddiaları ile ilgili soru üzerine, “Şu anda benim partimin içerisindeki muvazzaf milletvekili arkadaşlarımın içinde böyle bir şey söz konusu değil ama partimle şu anda hiçbir ilişkisi olmayanların bu tür bir çalışması varsa bu da ayrı bir konu. Biz yola çıktığımız arkadaşlarımızı hep yoldaş olarak gördük ama maalesef yoldaş olmaktan çıkıp çok daha farklı istikamete gidenler oldu. Bunlar bir dava anlayışının dışında olanlardır. Onun için bu noktada çok da fazla bunları dert edinmiyoruz. Bu yolda beraber yürüyen arkadaşlarımız bizim yoldaşımızdır, dava arkadaşımızdır. Olmayanlar da kendi yollarına gider, biz de yolumuza devam ederiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 21:29
YORUM EKLE